Štátne hmotné rezervy Slovenska prebralo po Kajetánovi Kičurovi nové vedenie, ktoré vedie podpredsedníčka Lucia Gocníková. SŠHR momentálne podpísali zmluvu na nákup respirátorov, testov a ďalších zdravotných pomôcok za oveľa vyššiu cenu ako ich predchodcovia. Tie predošlé boli údajne dosť nekvalitné.

Pochybné obchody a „záhadné“ kúpy nehnuteľností pripravili Kajetána Kičuru o post šéfa vedenia štátnych hmotných rezerv Slovenskej republiky. Dokonca podľa slov Igora Matoviča ma bývalé vedenie na starosti kúpu nekvalitných testov a zdravotných pomôcok, ktoré ani zďaleka nespĺňali svoju funkciu.

Dnes ma už na starosti hmotné rezervy nové vedenie, ktoré už podpísalo kúpnu zmluvu s novou dodávateľskou spoločnosťou Remaplast. Ide o nákup nových testov, respirátorov a ostatného nevyhnutného zdravotnického materiálu v hodnote 469 710 €.

Spomínané pomôcky budú teda o dosť drahšie ako tie predošlé, no o to kvalitnejšie. Respirátory sú o 4 eurá drahšie (cena za jeden 12,50 €), ako tie, ktoré nakúpil Kičura. Firma Remaplast sa taktiež zaväzuje, že respirátory k nám dorazia o 24 hodín.

Na správu štátnych hmotných rezerv si odteraz posvieti osobne sám Richard Sulík, ktorý sa zmienil, že sa postará o to, aby sa v našej krajine nevykonávali nevýhodné nákupy.

Zdroj: dennikn.sk Foto: depositphotos.com/Instagram/igormatovic_olano