Slová ako konšpirácia, konšpirátori či HOAX sa stali v roku 2020 aktuálnejšie, ako kedykoľvek predtým. V súvislosti s koronavírusom sa totižto začalo v médiách objavovať obrovské množstvo dohadov, poloprávd či vyslovených lží, na ktorých si niektorí snažia vybudovať meno.

No aktuálna správa napovedá, že niektorí tí „blázniví konšpirátorinie sú zďaleka až tak „mimo„, ako ich vykresľujú oponenti či niektoré médiá. Až to začína vyzerať tak, že Nostradamus a Sibyla majú svojich nástupcov. Zatiaľ, čo u stredovekých či starovekých veštcov a vizionárov sa nedá so 100-percentnou istotou hovoriť o tom, že ich verše a prognózy neboli niekoľkokrát prepísané, upravené či umelo prispôsobované dnešným udalostiam, slová „konšpirátorov“ roku 2020 naberajú reálnych kontúr.

Už minulý rok sa totižto mnohí prezentovali názorom, že v súvislosti s pandémiou koronavírusu pôjde ruka v ruke očkovanie, resp. jeho postupné nenásilné vnucovanie verejnosti. Podobne, ako sa už viackrát „HOAXy“ potvrdili, tento „mýtus“ sa zrejme stane čoskoro platný. Dnes televízia TA3 informovala o tom, že v Európskej únií sa čoraz viac začína hovoriť o špeciálnom očkovacom preukaze, ktorý obyvateľom „dvadsať sedmičky“ umožní voľný pohyb.

Oficiálny list s návrhom zastal grécky premiér Kyriakos Mitsotakis. Slovenský štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Martin Kraus pre zmenu vyjadril vieru, že očkovací preukaz by mohol motivovať množstvo ľudí k zaočkovaniu sa proti COVID-19. A práve tieto slová už mnohokrát padli od „konšpirátorov“ pred niekoľkými mesiacmi. Otázkou už len ostáva, či sa naozaj začnú potvrdzovať aj „nepravdy“ o škodlivosti vakcín, pričom drvivá väčšina zaočkovaných nemá mať žiadne výraznejšie príznaky. Samozrejme, nedá sa hovoriť o tom, že by sa potvrdili všetky.

Zdroj: TA3.com | Foto: Pixabay, Strawpoll.me