Sociálne siete, jednoduchý nástroj na skontaktovanie sa s ľudmi z okolia, ako aj cudzími. V dnešnej dobe si už najmä mladšia generácia nevie predstaviť život bez akýchkoľvek aplikácii a sociálnych sietí ako Facebook, Twitter či Instagram.

Prostredníctvom nich zdieľajú svoje zážitky, rodinu, prácu ako aj zábavu. Surfovanie na sociálnej sieti má aj množstvo nevýhod, ktoré nemusíme ani veľmi menovať. Jednou z nich však je zneužívanie maloletých užívateľov pedofilmi, ktorý cez falošné účty píšu svojim „obetiam“.

Týmto spoločenským problémom sa začal väčšmi zaujímať aj Instagram, ktorý vytvoril novú bezpečnostnú funkciu ktorá má zabezpečiť ochranu maloletých pri používaní aplikácie. Už čoskoro bude fungovať na princípe, že „ak sa dospelý používateľ rozhodne napísať správu tínedžerovi alebo dieťaťu, ktoré ho „nefollowuje“, vyskočí mu upozornenie, že odoslanie správy danému účtu nie je možné. Upozornenie dostane aj maloletá osoba, aby si bola vedomá potenciálneho nebezpečenstva a zvýšila opatrnosť v prípade cudzieho účtu,“ napísal Instagram vo svojej oficiálnej správe.

Jednoducho povedané, ak sa pedofil pokúsi kontaktovať maloleté dieťa cez súkromnú správu, Instagram mu to ihned zakáže a správu neodošle. Správy budú môcť prijať len tie deti, ktoré budú dotyčnú osobu sledovať.

„Bezpečnostné oznámenia v súkromnej pošte budú mladých ľudí informovať, keď s nimi potenciálne podozrivá dospelá osoba bude chcieť nadväzovať komunikáciu,“ vysvetľuje Instagram s tým, že pokus o konverzáciu budú môcť maloletí ukončiť, nahlásiť alebo dotyčného zablokovať.

Zdroj: Instagram | Foto: Pixabay