Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení SR požiadalo podpredsedníčku vlády Veroniku Remišovú o okamžité stiahnutie politického veta. Žiada aj vládu, aby čo najrýchlejšie zabezpečila nákup a dodávku ruskej vakcíny. Kvalifikácia ministerky podľa AZZZ SR nie je predpokladom na spochybňovanie rozhodnutia odborníkov pandemickej komisie.

“Zamestnávatelia by namiesto pravidelného pretestovávania zamestnancov radšej investovali do vakcinácie a zamestnancom ponúkli očkovanie. To je momentálne jediná cesta k otvoreniu ekonomiky, uvoľňovaniu opatrení a návratu do normálneho života,” uviedol viceprezident asociácie Rastislav Machunka. Tvrdí, že zamestnanci chcú, aby na pondelňajšie zasadnutie Hospodárskej a sociálnej rady SR zaradila bod o registrácii a dodávke ruskej vakcíny Sputnik V.

Veronika Remišová je toho názoru, že ľudia nie sú pokusní králici, aby sa očkovali vakcínou, ktorá nie je registrovaná v EÚ. “Nákup neregistrovanej vakcíny sme vetovali. Ľudia musia mať zaručenú bezpečnosť vakcín a pre všetky vakcíny bez ohľadu na to, kde sú vyrobené, musia platiť rovnaké pravidlá,” vyjadrila sa Remišová na sociálnej sieti.

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook/Veronika Remišová