Taliansky novinár Giuliano Foschini pracuje pre denník La Repubblica a kedysi sa stretol s bossom mafie ‘Ndrangheta. Prezradil šokujúce detaily o tom, ako funguje táto skupina a či môžu stáť za vraždou Jána Kuciaka a jeho snúbenice!

 

Mafia ‘Ndrangheta a jej členovia majú na Slovensku pôsobiť približne od roku 2003 a ich sídlom sa stal východ krajiny, kde sa majú zaujímať najmä o dotácie z eurofondov. Ich kontakty pritom siahajú na najvyššie miesta a ku najvyšším menám vo vláde. Pri vyšetrovaní brutálnej vraždy Jána Kuciaka sa okrem najnovšej stopy vedúcej k “justičnej mafii” pracuje aj s aktuálnou verziou, že za všetkým je práve mafia.

Taliansky novinár z denníka La Repubblica sa pred časom stretol s mafiánskym bossom Giuseppe Nirtom a prezradil, ako táto skupina funguje. Pre aktuality.sk vypovedal, že vražda nevinného novinára a jeho snúbenice sa mafii zrejme nepáči. Nehľadajte však za tým ľudskosť či empatiu. Jednoducho im vadí takáto medzinárodná pozornosť, ktorej sa zo zásady vyhýbajú. Podľa jeho slov talianska mafia nezavraždila novinára asi 30 rokov, ale nedokáže vylúčiť, že by za prípadom mohli byť aj oni.  Osobne sa však skôr prikláňa k tomu, že išlo o niekoho tretieho. Hoci si mafia v minulosti objednala vraha až do Nemecka, išlo v tomto prípade o osobnú pomstu, keďže zavraždili Nirtovu manželku.

Taliansky novinár sa stretol s mafiánskym bossom Nirtom.

Mafiáni z ‘Ndranghety pritom nemajú pyramídovú štruktúru ako Cosa Nostra a nemajú najvyššieho šéfa. Existuje tu viacero rovnocenných klanov, ktoré sa snažia zastrešovať svoju oblasť. Pokiaľ sa nabúrajú do kšeftov iného klanu, zabijú ich. V Taliansku sa údajne hovorí, že každý jeden gram kokaínu na svete prešiel rukami ‘Ndranghety. Vadala je podľa novinárových slov menšia ryba, keďže nie je až tak bohatý ako Roda, ktorý je priamo z mafiánskej rodiny. Odpovedal tiež na otázku, či sa majú po tomto incidente báť všetci slovenskí novinári: “Nie. Ak to náhodou bola ‘Ndrangheta, tak to, čo sa malo stať, sa už stalo. Nesmú mať strach, musia pokračovať vo svojej práci pre Jána.”

Zdroj/Foto: aktuality.sk, youtube,facebook