Arnold Schwarzenegger, Sylvester Stallone, Bruce Willis, Chuck Norris, Steven Seagal a samozrejme Jean-Claude Van Damme – mená mužov, ktorí boli hrdinami pre mnohých malých chlapcov vyrastajúcich v 80-tych a 90-tych rokoch. Vedeli ste však, že práve súboje belgického mastra bojových umení boli reálne?

 

Jean-Claude Van Damme alebo ak chcete rodným menom Jean-Claude Camille François van Varenberg sa narodil 18 októbra 1 960 v Bruseli. S karate začal už ako 10 ročný chlapec, neskôr získal čierny pás a stal sa majstrom Európy vo full-kontakt karate, no sutočnú dieru do sveta urobil až na striebornom plátne.

Na plátne ste ho po prvýkrát mohli vidieť vo francúzskom filme Rue Barbare, ktorý vyšiel ešte roku 1 984. Nasledoval film Monaco Forever po ktorom predal svoju telocvičňu a odišiel do USA.

Azda najviac zažiaril vo filmových peckách Kickboxer, Dvojitý zásah, Levie srdce a naposledy v akčnej bombe Expendables. Jean však nikdy nebol iba obyčajným hercom a tak sa niet čomu čudovať, že aj dnes pomáha trénovať nádejným talentom. Mimochodom Jean-Claude Van Damme okrem karate slušne ovláda americký kickbox, taekwondo, thajský box a shotokan.

sylvester stallone rambo 5

Prečítajte si tiež:

To budeš čumieť! Takto trénuje 72 ročný Sylvester Stallone na film Rambo 5! (VIDEO)

Dnes vám ukážeme parádne videjko na ktorom si Jean-Claude Van Damme zatrénoval s nádejnými učencami, ktorým predviedol svoje majstrovstvo. Dámy a páni, budete čumieť!

Jean-Claude Van Damme – Lekcia karate:

Zdroj/Foto: youtube