V nedeľňajšej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 sa proti sebe stretli člen koalície Richard Sulík a opozičný líder Peter Pellegrini. Debatovali nielen o sporoch s premiérom, ale aj o tom, čo bude po zavedení celoplošného vianočného lockdownu. 

Najväčší kritik súčasného predsedu vlády z jeho vlastných radov priznal, že je ochotný podporiť rozhodnutie o vianočnom zákaze vychádzania, avšak nie je si istý, či sa tým vôbec niečo vyrieši.

„Dobre, ale čo bude potom. Keď budem vidieť, že toto je plán a súčasťou tohto plánu je lockdown, tak potom dobre,” dodáva predseda strany SaS. Zároveň dodáva, že si na mieste v čele vedenia koronakrízy vie predstaviť Petra Škodného, ten viedol permamentný krízový štáb v prvej vlne. „Predpokladám, že pani prezidentka dospela k záveru, že by sa mala ozvať, lebo sa situácia nevyvíja priaznivo. Prikláňam sa k jej odporúčaniu, aby krízu viedol niekto iný. Musí to byť v prvom rade manažér.”

Pellegrini kritizuje plošné testovanie

„Po plošnom testovaní sa neudialo vôbec nič. Len sme si zatlieskali. Starým ľuďom sme dali modrý papier, na základe ktorého chodili po celom Slovensku a pritom mohli byť chorí,“ približoval situáciu spred pár týždňov Pellegrini. Podľa Pellegriniho je Sulík „druhý najsilnejší muž vo vláde“ a mal by prevziať zodpovednosť.

Foto: Facebook, RTVS, YouTube | Zdroj: RTVS/ O 5 minút 12