sulík ministerstvo zdravotníctva

Minister hospodárstva Richard Sulík na svojej facebookovej stránke ponúkol svoje služby premiérovi Igorovi Matovičovi. Vo svojom príspevku povedal: “Ponúkam svoje služby premiérovi, som ochotný prevziať komplikovaný zdravotnícky rezort.”

V poslednom čase sa špekulovalo, že minister zdravotníctva Marek Krajčí onedlho opustí svoje miesto. Premiér Igor Matovič však neuvažuje o prepustení Krajčího a naopak ho podporuje.

Sulík navrhol premiérovi odvolanie ministra zdravotníctva, nechce však len výmenu ministerstiev. Tvrdí že v ministerstve hospodárstva urobili kus práce, preto by malo ostať v rukách SaS. V prípade že by Sulík skutočne dostal miesto šéfa ministerstva zdravotníctva, na jeho predošlé miesto by nastúpil štátny tajomník rezortu hospodárstva Ján Oravec. Premiér však jeho návrh odmietol.

Matovič vyjadril že Sulíkovu ponuku považuje za drzosť a zlý vtip. Podľa neho Krajčí ochraňuje ľudí zatiaľ čo Sulíkovi zazlieva že v decembri minulého roku bojoval za otvorené obchody a reštaurácie. Tvrdí, že spraviť ho šéfom rezortu zdravotníctva by bolo ako “spraviť z capa záhradníka.”

Marek Krajčí sa TASR k tejto situácii vyjadril takto: „Musím úprimne povedať, že som samozrejme smutný aj z reakcie pána Sulíka, eventuálne aj od niektorých poslancov zo strany Za ľudí, že ma vyzývajú, aby som vyvodil politickú zodpovednosť za situáciu, ktorá sa teraz udiala, na druhej strane mám veľmi silnú podporu pána premiéra a vlastného klubu. V tejto situácii nepovažujem za úplne správne utekať z bojiska,“

PRE VIAC NOVINIEK KLIKNITE
>>>>TU<<<<

Zdroj: pravda.sk | FOTO: facebook.com