Koaličná kríza stále pokračuje a k jej vyriešeniu nepomohla ani včerajšia neskorá tlačová konferencia premiéra Igora Matoviča, ktorý oznámil svoju demisiu za určitých splnených podmienok.

Zostúpi z postu premiéra, ak zo svojich ministerských stoličiek odídu taktiež Kolíková, Šeliga, Bittó Cigániková a samozrejme Sulík, ktorý svoj odchod avizol ako prvý. Avšak, s týmto premiérovým návrhom o odchode ľudí z jeho strany SaS minister hospodárstva Richard Sulík nesúhlasí.

„Strana Sloboda a Solidarita oceňuje krok Igora Matoviča odstúpiť z postu predsedu vlády, ktorý otvára priestor na ďalšie rokovania. Sme na to pripravení, avšak nebudeme súhlasiť s takými návrhmi, ktorých hlavným motívom je očividne jeho osobná pomsta,“ napísal Sulík na sociálnej sieti.

Šéf strany SaS potvrdil, že jeho ponuka odchodu z vlády spolu s Igorom Matovičom i naďalej platí, ale má jeden háčik. „Ak by však Igor Matovič viedol niektoré z existujúcich ministerstiev patriace OĽaNO, moja ponuka je logicky bezpredmetná,“ dodal.

„Požadovaný odchod ľudí, ktorí si dovolili mať iný názor – Kolíkovej, Šeligu, Bittó Cigánikovej a Sulíka podľa SaS potvrdzuje, že súčasný premiér rieši osobné animozity a nejde mu o krajinu. Kladieme si otázku, či vláda bude fungovať lepšie, keď z nej odídu občanmi aj odborníkmi najlepšie hodnotení ministri. Naďalej platí, že ak do stredy nedôjde k dohode, ministri za SaS podajú demisiu a strana SaS odchádza z vlády, uviedol na záver Sulík.

Zdroj: Facebook/RichardSulik