Lucia Ďuriš Nicholsonová vo štvrtok 11. februára oznámila odchod z SaS, kvôli konfliktu, ktorý sa stal v súvislosti s eurofondami. Uviedol to v piatok šéf strany a minister hospodárstva Richard Sulík. Podľa neho, za odchod Nicholsonovej môže aj to, že už skrátka nechce byť členkou strany.

“Budem sa s ňou rozprávať, nejako to strašne lámať cez koleno nemá zmysel,” vyjadril sa Sulík. Chce, aby členovia strany boli spokojní a majú so stranou cítiť. “Samozrejme, že jej odchod ma mrzí, lebo bola významnou členkou, ale život ide ďalej,” povedal. Ďuriš Nicholsonová odchádza po tom, ako v koalícii vyvolala napätie tlačovou konferenciou o eurofondoch a dostala sa do konfliktu s Veronikou Remišovou.

“Myslím si, že Veronika Remišová toto ospravedlnenie prijala, vec je vybavená, komunikujeme normálne, nezanechalo to nejaké veľké škody. Celá tá udalosť bola z dnešného pohľadu možno trochu preceňovaná. Aj odchod z SaS ako reakcia na toto je možno trochu prehnaná reakcia, ale za tým môže byť aj to, že Lucia jednoducho dospela k záveru, že už nechce byť členkou v strane a neostáva nám nič iné, len to rešpektovať,” uviedol šéf strany. Podľa svojich slov sa ospravedlnil za formu tlačovej besedy Nicholsonovej.

Sulík povedal, že nikdy nežiadal od žiadneho člena, ktorý zo strany odišiel, aby sa vzdal svojho postu, a tak to nevyžaduje ani od Nicholsonovej. Tak bude naďalej vykonávať prácu europoslankyne a predsedníčky európskeho výboru pre zamestnanosť a sociálne veci. “Máme aj dostatok iných kandidátov na šéfa SaS, môj mandát bude trvať minimálne do septembra 2023, to znamená, že máme dva a pol roka času, aby sme našli nástupcu,” dodal Richard Sulík. Nechce byť ten, s ktorým strana vznikla a aj zanikla.

Zdroj: dnes24.sk | Foto: Facebook/Richard Sulik, Lucia Nicholsonová verí v zdravý rozum