V situácii, kedy nám v nemocniciach zomierajú chorí pacienti a zdravotníci a lekári pracujú na maximum a sú na pokraji síl, je zrejme nemiestne, aby sa predseda vlády a minister hospodárstva naťahovali na sociálnych sieťach. 

Po emotívnej tlačovej konferencii, kde premiér Matovič niekoľkokrát jasne naznačil, že Richard Sulík má ma na svedomí tisícky životov, sa vyjadril aj vicepremiér zo strany SaS. Na svojom Facebooku zdieľal vtipnú fotografiu Barta Simpsona, ktorý na tabuľu dokola píše vetu: „Nehnevám sa na Igora, Slovensku to nepomôže.“

Slováci ale takí nadšení neboli, obom radia radšej sadnúť si za jeden stôl a veci si vydiskutovať osobne. Nič v zlom, ale už tieto vaše roztržky nikoho nebavia. Ani z jednej, ani z druhej strany. Máte si to prebrať medzi štyrmi očami, prípadne si dať „po papuli“. Jeden čo má vždy pravdu a druhý, čo nechodí na rokovania vlády, lebo vraj tam sa nič nerieši. To sme to dopracovali. Ach jaj,“ píše sa v komentároch.

„Neviem, čo pijete, ale mám chuť Vám obom poslať fľašu dobrej írskej whiskey. Sadnete si, vypijete, pokecáte o tom, čo Vás oboch bolí a potom ako kamoši konečne pomôžete tomuto Slovensku. (BTW. môžete sa aj pobiť, ale mimo FB),“ pridáva sa ďalší.

Našli sa aj takí, ktorí dali Sulíkovi za pravdu a problém vidia práve v Igorovi Matovičovi. „Akurát pozerám záznam plačovky a si vravím, že vás neskutočne obdivujem. Držte si tento nadhľad, pretože to je niečo, čo ho vytáča úplne najviac. Nie je schopný zabezpečiť kontrolu dodržiavania povinnej karantény, čo je podľa mňa problém číslo jedna, kľudne by mohol využiť armádu. Miesto toho, aby riešil vakcíny a rýchlejšie preočkovanie, rieši dookola svoj testovací sen. Ak by sa s takouto vervou vrhol na obstarávanie vakcín, predbehli by sme Izrael do týždňa.“

„Začnite sa správať profesionálne už…treba dospieť, nechcem z mojich daní toto divadlo,“ zaklincoval jeden z komentujúcich. Čo si o celej situácii myslíte vy?

Foto/Zdroj: Facebook/ Richard Sulik