Len včera prezentoval premiér Slovenskej republiky sprísnené opatrenia, ktoré začnú platiť od dnešnej polnoci, no minister hospodárstva pozerá o dva kroky dopredu. Richard Sulík totiž avizuje, že by po sviatkoch znova mohli uvoľniť niektoré prevádzky.

Otvorenie obchodov by sa týkalo všetkých predajní okrem nákupných centier a podľa jeho slov v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12. Podľa Richarda Sulíka totiž úplne pokojne môžu fungovať predajne obuvi, oblečenia, klenotníctva aj ostatné prevádzky, kde sa rovnako zamedzí pohyb a sprísnia sa hygienické štandardy.

Dlhodobé zatvorenie malých obchodov by podľa Sulíka viedlo k ich likvidácii a posilneniu trhovej pozície veľkoobchodných reťazcov. Exminister hospodárstva Peter Žiga označil uvoľňovanie obmedzení za predčasné.

„Veľmi pozorne sledujeme situáciu a krok za krokom prijímame opatrenia, ktoré majú zmysel,“ povedal Sulík. „Ja som veľmi za to, aby sa v tom pokračovalo. Nevidím dôvod zatvárať kvetinárstva, keď je dovolené mať otvorené záhradkárske potreby. V tom musíme pokračovať, lebo inak si kompletne zruinujeme retailovú časť našej ekonomiky,“ povedal minister.

Foto: Facebook | Zdroj: RTVS/ O 5 minút 12