Konflikt Richarda Sulíka a Igora Matoviča sa vo vládnej koalícii ťahá už niekoľko mesiacov. Ako sám minister hospodárstva potvrdil, on je pripravený fungovať veľmi dlho. Zažil v živote horšie veci, toto údajne nie je až taká dráma.

,,90 hlasov v parlamente nie je jediný spôsob, ako môže prísť k predčasným voľbám. Môže to byť aj pád vlády. Igor Matovič sa už niekoľkokrát vyhrážal, že podá demisiu. Nikdy neviete čo z neba spadne a čo sa zrodí Igorovi Matovičovi v hlave a zrazu bum bác, a môže byť vláda v demisii, respektíve bez premiéra. A keď na trikrát nepodarí zostaviť novú vládu v parlamente, teda, ak na trikrát nedostane parlamentnú väčšinu, tak tiež prídu predčasné voľby,” hovorí Richard Sulík o vzťahoch v koalícii a tom, či takto budú vedieť fungovať až do volieb.

“Za seba vám môžem povedať, že som si zvykol. Som celkom prispôsobivý typ. To je dar od boha, lebo čo i len štipka EQ v tejto vláde tak by ma tam rovno piclo. Toto je celkom dobre, že človek to vie vnímať celkom racionálne a nepúšťa si všetko pod kožu. Ja som sa tejto situácii prispôsobil, ja si robím svoje na ministerstve, tam máme výsledky. Tie zasadnutia vlády nejako prežijem,” dodáva.

Celý rozhovor si môžete pozrieť vo videu:

Zdroj/Video: YouTube