Aj keď sa všetci zo súčasnej koalície tvária, že predčasné voľby nechcú, možno to nie je tak celkom pravda. Denník Pravda prichádza so šokujúcimi informáciami, podľa ktorých sa mal údajne tajne dohodnúť s Petrom Pellegrinim a Máriou Kolíkovou. 

Dvaja vysokopostavení predstavitelia z koaličnej a z opozičnej strany pre Pravdu opísali, čo by sa mohlo diať v najbližšom čase. Richard Sulík sa – podľa oboch zdrojov – mal dohodnúť s Máriou Kolíkovou, že prestúpi do jeho politickej strany. Dokonca jej ponúkol, že sa stane volebnou líderkou sulíkovcov v parlamentných voľbách.

„Sulík, podobne ostatní ministri zo SaS, a aj Kolíková, sú definitívne pripravení budúci týždeň podať demisiu,“ uviedol jeden zo zdrojov pod podmienkou anonymity.„Sulík sa tento týždeň rozprával o svojej predstave s prezidentkou Zuzanou Čaputovou, ktorej sa to pozdáva,“ podotkol jeden zo zdrojov.

Zároveň sa podľa oboch zdrojov už mali uskutočniť dôverné rozhovory medzi Sulíkom a lídrom strany Hlas. Dohoda s Pellegrinim má byť taká, že tandem SaS-PS by mal podporu Hlasu, ba špekuluje sa dokonca, či by s Hlasom mohol vytvoriť novú koaličnú zostavu.

Foto: Instagram/ richard_sulik | Zdroj: spravy.pravda.sk