sulik sviatok obchody

Politik Richard Sulík sa netají tým, že sa mu nepáčia zatvorené slovenské obchody počas štátnych sviatkov. Pokiaľ už v minulosti sa na sociálnej sieti sťažoval, že mu na stole vďaka oddychujúcim predavačkám chýbajú teplé rožky, tentokrát sa rozhorčil opäť!

 

Predseda strany SaS, Richard Sulík opäť vzbudil vášne medzi diskutujúcimi na sociálnych sieťach. Pokiaľ už v minulosti prejavil politik názor, že sa nestotožňuje so zavretými obchodmi počas sviatkov, tentokrát len prilieva olej do ohňa. Vadí mu hlavne to, že si na výlete po východnom Slovenku nemohol kúpiť počas 15. septembra pagáče, dokoca ani víno. Medzitým stihol uraziť aj slovenské predavačky, narážkou na ich svojprávnosť.

„Vraciam sa z východu…V obľúbenej pekárni pri Kozom Vŕšku v Ivachnovej som si chcel kúpiť čerstvé pagáče, ktoré sú tu výborne. Ale žiadne také, lebo je sviatok a je zavreté. Doma sa bude a ešte aj musíme chrániť predavačky, lebo tie zjavne nie sú svojprávne a v čase veľkého nedostatku pracovných miest by si zjavne nedokázali nájsť inú robotu, keby im práca vo sviatok so slušným príplatkom tak vadila,“ dušuje sa Sulík na sociálnej sieti.

Sulíkovi sa taktiež nepáčilo, že si po degustácii vína nemohol kúpiť žiadnu z fliaš ktoré okoštoval domov. Na druhej strane sa ohradzuje, že obsluhujúci personál maká a zo zákona sú chránené výlučne predavačky. Nediktujme ľuďom, kedy smú a kedy nesmú nakupovať, predávať, či mať otvorenú predajňu. Nechajme, nech sa každý rozhodne za seba,“ obhajuje Sulík svoje rozhorčenie na sociálnej sieti.

Zdroj/Foto: Facebook