Politická strana Sloboda a Solidarita (SaS) sa stala postupne stálicou NR SR, pričom jej lídrom je Richard Sulík. V posledných parlamentných voľbách napriek priaznivejším prognózam dosiahla len 6,22% hlasov, čo je proti roku 2016 a 12,1% riadny pokles. V deň “červeného dňa”, a teda sviatku – 15. septembra, pridal na svoj Facebook veľmi diskutovaný status, ktorý si okamžite v prvých hodinách vyslúžil množstvo zdieľaní a taktiež sporov medzi ľuďmi.

 

Takto vyzerá status pána Sulíka:

Samozrejme, následne dopísal, že mu je absolútne jasné, že sa tento deň “neoslavuje” kvôli narodeniu Róberta Fica, dlhoročného elitného slovenského politika a lídra strany SMER-SD.

Medzi ľuďmi sa však rozpútali ostré diskusie o tom, že pán Sulík nemá právo brať ľuďom “tradičný sviatok”, zatiaľ čo ďalšia časť komentujúcich jeho názor víta, poprípade pod statusom padli aj mnohé názory, že napríklad práve sviatok “Sedembolenstnej Panny Márie ako patrónky Slovenska” by mohol byť nahradený inými “dôležitejšími dňami”. Samotný líder SaS zase pripísal, že by kľudne dal ako deň pracovného pokoja každú sobotu, keď sa konajú nejaké významné politické voľby. A čo si o tejto “problematike” myslíte vy?

Zdroj | Foto: Facebook /RichardSulík