Vybrali sa do “pokoronového” Talianska v snahe dokončiť prácu na rozrobenom filme, skončili v rukách polície! Herečka Silvia Šuvadová a módny návrhár Jozef Grondžák majú za sebou poriadne nepríjemný zážitok, ktorý ešte bude mať súdnu dohru. Za všetko pritom môže obyčajné nedorozumenie!

On mal stvárniť kardinála, ona tehotnú ženu. Jozef Grondžák a Silvia Šuvadová sa však už spolu so svojím filmovým štábom poučili, že aj z takej maličkosti, ako sú filmové kostýmy, môže vo Vatikáne vzniknúť poriadny poriadny problém.

Všetko začalo natáčaním scény v uliciach Ríma, kde mal štáb vybavené všetky povolenia. Keď práca skončila, šestica sa rozhodla, že sa vyberie ešte na malý výlet do Vatikánu, ktorého hranica bola doslova len pár metrov od nich. Neobťažovali sa ísť preto ani prezliecť do hotela – Grondžák mal na sebe stále kardinálsky mundúr, Šuvadová kostým a pod ním umelé tehotenské brucho.

“Šli sme do Vatikánu, kde nás spozorovali dvaja muži oblečení normálne v civilnom oblečení,” rozhovorila sa o zážitku herečka. “Po chvíli prišli k nám a všetkých nás zobrali na políciu.”

Polícia zhabala všetkým zúčastneným osobné veci aj filmárske zariadenie. Nasledovalo fotenie a prísne kontroly. Herečka strávila na stanici 4 a pol hodiny, módneho návrhára/príležitostného herca odviezli po tomto čase na ďalšiu stanicu, kde musel odovzdať svoj kostým. Ten mal pritom štáb zapožičaný z barrandovských ateliérov.

“Bude zasadať súd a rozhodne o osude kostýmu aj o výške pokuty za to, že ‘provokoval’ v kardinálskom kostýme vo Vatikáne, čo, samozrejme, nebol zámer,” vysvetlila herečka, pričom takmer nedokázala zadržať smiech, no pri spomienkach na policajnú stanicu ju vzápätí aj prešiel.

V miestnostiach, kde bolo 36°C, boli herci postojačky, v rúškach a po celý čas si nemohli dať kostýmy dole. Zbavili ich ich až vo chvíli, keď dostali príkaz vyzliecť sa kvôli osobnej prehliadke. “Policajtka si ma zobrala na toaletu a normálne ma prehliadala,” prezradila herečka. “Vošla mi aj do podprsenky a pozerala sa, či tam náhodou nemám niečo, čo by mohlo ohroziť pápeža. Netušila som, že dnes ešte niekto môže robiť takúto prehliadku na tele. Bolo to veľmi nepríjemné.”

Silvia Šuvadová sa však napriek všetkému nehnevá: “Ja ako spirituálna duša som bola veľmi potešená, že idem do Vatikánu. Myslela som, že ma tam možno čaká nejaký duchovný zážitok, ale okej, prijímam realitu takú, aká je.”

Herečka ešte dodala, že opatreniam v podstate rozumie, pretože ich úlohou je chrániť rímskokatolícku cirkev. Rozhovor zakončila zaujímavou myšlienkou: “Vatikán možno nie je úplne to, čo si veriaci myslia, že je. Je to tam naozaj veľmi prísne kontrolované, vojaci s prstom na spúšti chránia pred teroristami, ale napríklad aj krádežami, keďže v tých kostoloch je toľko bohatstva, že človek až žasne, kde na to tá cirkev kedy zobrala. Toto je tá druhá strana mince, čo sa týka cirkvi, viery a Boha.”

Zdroj: Topky.sk | Foto: Instagram/silviasuvadova