Moderátorské duo Zlatica Puškárová Švajdová a Patrik Švajda je medzi divákmi veľmi obľúbené. Ľudia neraz obdivujú práve to, že spolu spravodajci nielen žijú a vychovávajú deti, ale aj pracujú. Pravdou je, že ani ich manželstvo nie je také idylické, ako sa na prvý pohľad môže zdať a zvykne prechádzať aj ťažkými obdobiami.

Najhoršie zo všetkého vraj je, keď sa doma Zlatica s Patrikom pohádajú a v takejto atmosfére musia spolu moderovať večerné Televízne noviny. Napriek tomu, že sa i tak dokážu správať ako profesionáli, spoznať, že niečo nie je v poriadku, môžu aj diváci pred televíznymi obrazovkami. Ako? To prezradil samotný Patrik Švajda!

“No to sa bežne stáva. My máme taký rituál, že keď sme pohádaní alebo keď máme tichú domácnosť, tak na začiatku Televíznych novín sa na seba nepozeráme. A ani na konci. Robíme niečo s papiermi alebo tak,” priznal sympatický moderátor v rozhovore pre rádio Jemné.

Boli však aj časy, keď dvojica svoje nezhody nedokázala šikovne skryť za uhýbavé pohľady. Stalo sa tak napríklad v júli 2016, keď mali Zlatica a Patrik moderovať správy spred budovy SND. Kým diváci na televíznych obrazovkách nemuseli postrehnúť nič, okolostojaci ľudia, ktorí sledovali natáčanie, zostali v nepríjemnom šoku.

“Mimo kamier pôsobili manželia ako cudzí ľudia. Počas reklamných prestávok na seba ani len neprehovorili, Patrik sa nervózne ovieval papiermi a Zlatka sa česala. A keď už medzi nimi vznikol nejaký krátky dialóg, jeden na druhého štekali ako psy. ‘Čítaj!’ okrikovala Zlatica Patrika pri nácviku. On jej to vracal rovnako: ‘Ty čítaj!’,” zhrnula vtedajšiu atmosféru medzi manželmi Pluska.

Situácia sa vraj zopakovala o pár dní opäť, avšak už v diskrétnom prostredí štúdia. Ešte pár sekúnd pred začatím vysielania vraj Zlatica prudko gestikulovala a zúrila, rázne si naprávala kostým a ostrým gestom posunula smerom k Patrikovi pero. Ten zas protestoval a nervózne jej ukazoval, že už jedno má. Jeho manželka ho však ignorovala a odmietala naňho čo i len pozrieť. V momente, keď sa spustili kamery, však už obaja nasadili masku profesionality a pôsobili dojmom, že je všetko v najlepšom poriadku.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Pluska.sk, Rádio Jemné | Foto: Instagram/zlaticapuskarova, TV Markíza