Milovaná princezná Diana ostala v našich srdciach aj po smrti. Predstavuje bezchybný ideál a stelesňuje martýra, ktorý trpel a umrel rukou kráľovskej rodiny. Bola naozaj obeťou, alebo ju zo seba spravila sama? Prečítajte si holú pravdu o legende menom Diana!

V očiach mnohých z nás je Lady Diana živou verziou Popolušky, ktorá svojou čistotou a nehou očarila samotného princa. Pravdou však je, že táto dáma biedu nikdy netrela – narodila sa do bohatej aristokratickej rodiny a tak bola pre Charlesa vhodnou snúbenica. Vďaka jej modrej krvi  preskočila v poradovníku aj Camillu Parker-Bowles, do ktorej bol princ Charles zamilovaný. Vziať si ju však nemohol, lebo narozdiel od Diany nemala urodzené korene a čo viac, už nebola pannou. Diana o ich láske vedela a rozhodla sa jej nevenovať pozornosť. Podľa jej sestry bola Diana veľmi ctižiadostivá s ambíciami dostať sa na kráľovský dvor za každú cenu. O pomere Charlesa a Camilly prehovorila až vtedy, keď si potrebovala očistiť meno.

lady diana

Ťažká povaha

S princom Charlesom si nevedeli nájsť spoločnú reč – zatiaľ čo jeho priťahovalo ticho a pokoj prírody, Diana preferovala šum veľkomesta a rušné ulice. Milovala nakupovanie a nie raz sa domov vrátila s plnými taškami oblečenia, čo výrazne pocítila kráľovská pokladnica. Táto márnotratnosť sa Charlesovi vôbec nepáčila a svoju manželku považoval za povrchnú.

Diana bola dieťa aristokracie – vedela, čo chce a ako to dosiahnúť. Nie raz svojími scénami znepokojila kráľovský dvor. Jej labilná povaha sa odrazila aj v bulímii, ktorou trpela. Okrem toho mala sklony k sebapoškodzovaniu a viackrát sa pokúsila o samovraždu. Svoje utrpenie zvaľovala na princa Charlesa, ktorý bol podľa nej ľahostajný.

lady diana

Vedela ťahať za nitky

Aj keď o sebe tvrdila, že pozornosť médií neznáša, vedela sa pred novinármi pohybovať a využiť ich. Niekoľko mesiacov po narodení princa Wiliama sa karta obrátila a média začali Dianu označovať za skazenú, ba priam diabolskú. V zúfalej snahe zachrániť si svoje meno sa neštítila využiť vplyv masmédií, aby si zachovala svoj pozitívny status. Ohrozená bola najmä vtedy, keď sa jej manželstvo začalo rozpadávať.

Všetkými milovaná Diana sa rozhodla pred novinármi prehovoriť o svojom ťažkom živote a nerobilo jej žiaden problém hádzať špinu na celú kráľovskú rodinu a najmä na svojho muža – práve jeho označila za príčinu všetkých sebapoškodzujúcich aktivít. V roku 1992 odhodila masku nevinnej svätice a rozhodla sa zničiť verejnú mienku o kráľovskej rodine: “Do pekla, po tom všetkom, čo som spravila pre tú prekliatú rodinu… pôjdem a dobyjem svet”. Tlačou sa šírili titulky ako “Diana dohnaná k piatim pokusom o samovraždu kvôli ľahostajnému Charlesovi” alebo “Môj život je trýznením!”. Vedela, že ak chce ostať tá dobrá, ľuďmi zbožňovaná Diana, musí očierniť opozíciu. Sama sa opriadla legendami, ktoré z nej spravili miláčika Anglicka a celého sveta.

diana

Vášnivá milenka

Vďaka Diane a jej snahe zachovať si dobré meno sa v médiách pretriasala aféra Charlesa s Camillou. On bol ľuďmi videný ako neverný chudák, zatiaľ čo Lady Diana ako nevinná obeť. Pravdou však je, že si táto dáma môže na konto pripísať omnoho viac milencov! Tých však spoločnosť neriešila – Diana bola perfektne chránená ilúziou o mučeníčke, ktorú sama rozšírila. Ak jej náhodou nejaký vzťah s milencom nevyšiel, stavila na staré známe – navnadila novinárov, aby ju odfotili s niekým iným a tak vyvolávala žiarlivosť.

Lady Diana o sebe vytvorila celú mytológiu, vďaka ktorej sa stala “kráľovnou ľudských srdcí” a ostala ňou aj po smrti.

Zdroj: Extra, New York Post | Foto: Facebook, Instagram