Nebezpečná hra Modrá velryba sa aj napriek medializácií a masívnej osvete naďalej šíri a to aj na Slovensku a v Čechách, a práve z čiech sa k nám dostala spoveď mladučkej len 14 ročnej Češky Dominiky. 

Prebuď sa o 04:20 a sleduj videá, ktoré ti kurátor zašle. Aj toto bola jedna z úloh, ktorú Dominika splnila. VO svojej spovedi sa pre portál tn.nova.cz vyjadrila takto:

„Nebyly hororové, ale hodně manipulující s psychikou – že je váš život zbytečný, že tento svět není pro každého. Byly tam i demotivující „citáty“, že vaše budoucnost za nic nestojí a podobně. Vnucují, že jsi zbytečný člověk. Hodně to hrálo na psychiku!“

PRIKAZY MODREJ VEĽRYBY NÁJDEŠ TU!

Dominika momentálne spolupracuje s políciou a snaží sa medzi mladými šírť osvetu. Češka sa do hry pôvodne zapojila zo zvedavosti a rozhodla sa ju ukončiť už pri tretej úlohe, no práve vtedy zistila, že to vôbec nebude jednoduché!

Prečítajte si tiež:

ANONYMOUS prinášajú nové informácie o Modrej veľrybe: Kto sú tvorcovia a o čo im ide?!

„Nikdy jsem se nechtěla zabít, no kurátor mě nutil pokračovat. Psal mi, co si to dovoluju, že ho neposlouchám, a začal mi nadávat. Najdu si tě, ublížím ti, zabiju tě! Vím všechno o tvojí rodině, znám tvé přátelé, znám tvé jméno a datum narození při registraci na sociální síti totiž musela zadat telefonní číslo, email a další osobní údaje. Teď se bojím úplně všeho. Bojím se toho, co mi píšou, bojím se toho, co mi volají. Bojím se to ukončit, bojím se to hrát dál. Myslím hlavně na svoji rodinu, nechci jí ubližovat, jinak je mi to prakticky úplně jedno.“

PRIKAZY MODREJ VEĽRYBY NÁJDEŠ TU!

Dominike dokonca nepomohlo ani zrušenie účtu na sociálnej sieti a vymazanie emailu. Aj po odstrihnutí sa z internetu jej naďalej chodia výhražné sms-ky písané v angličtine a azbuke. V telefóne si dokonca pravidelne nachádza neprijaté hovori s číslami s americkou predvoľbou. Pre svojich rovesníkov má preto jediný odkaz. S modrou veľrybou si nezačínajte ani zo žartu!

Nutno však dodať, že obeť, ktorá sa obráti na políciu je v bezpečí. Polícia niekoľkých štátov už totiž intenzívne pracuje na dolapení tzv. kurátorov modrej veľryby. Niekoľký z nich v rátane samotného zakladateľa už sedia za mrežami a čas tých ostatných čo ostali sa neúprosne kráti.

Zdroj/Foto: facebook, youtube, tn.nova.cz