Keď sa o Slovensku bavia ľudia žijúci mimo strednej Európy, obvykle za to môže naša politika a jej ochotné „odpúšťanie“ prehreškov verejným činiteľom. Tentokrát však s tým, že sa na nás svet opäť baví, nemajú politici nič spoločné. Na rováši to má stôl na našich hraniciach!

„Tento stôl umožňuje ľuďom zo Slovenska, Rakúska a Maďarska vychutnať si spoločný obed bez toho, aby museli prekročiť hranice,“ píše známa zahraničná stránka Science Humor na Facebooku.

Jednoznačne zaujímavá myšlienka však komentujúcich vôbec nenadchla, práve naopak. Okamžite si vzali na paškál vzťahy medzi jednotlivými krajinami, ako aj možnosti zločinnej činnosti, ktorý podľa nich stôl tohto typu ponúka.

„Jasné. Akurát musia platiť poplatky zakaždým, keď si posunú soľ alebo korenie.“ „Super miesto na predaj benzínu a cigariet!,“ píše sa v komentároch od ľudí neznalých faktu, že všetky tri krajiny viaže členstvo v Európskej únii a s ním spojené výhody jednotného trhu.

Ďalšie poznámky zas zasahovali do citlivej stránky historických vzťahov Slovenska a Maďarska. „Nepotrebujete jesť, pokiaľ nie ste Maďari,“ naráža na minulosť jeden z komentárov. „Super nápad, akurát to vyzerá tak, že Maďari budú musieť všetok svoj odpad zahodiť v smetiakoch na Slovensku…,“ píše sa v ďalšom. „Tieto tri krajiny sa neznášajú, takže by jedenie vyzeralo ako tradičný rodinný obed s vrhaním jedla a podobne!“

V reakciách na obrázok sa našlo aj niekoľko trefných otázok o tom, kto by priniesol horčicu či akým jazykom by sa rozprávalo. Svojský pohľad na vec priniesol aj istý Ind, ktorý už Slovensko navštívil: „Tam som bol. Pekný výlet, akurát je to tam všetko uprostred poľa!“ 

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Facebook/Science Humor | Foto: Depositphotos, Facebook