Útok chemickými zbraňami v Sýrii môže vyvolať svetový konflikt. Donald Trump už vyslal do Sýrie 10 vojnových lodí a dve ponorky. Táto ničivá sila je najväčšou, akú USA poslalo od invázie v Iraku z roku 2003!

 

V sýrskom meste Douma zahynulo 40 ľudí po útoku chemickými zbraňami. Vláda Sýrie a spojenecká ruská strana popiera, že by za týmto boli oni. Donald Trump má ale iný názor a plánuje na prezidenta Sýrie Bashara al-Assada zaútočiť, čo uviedol aj na Twitteri. Rovnako aj zahrozil Rusom, že prichádzajúce rakety budú chytré, nové a pekné. Moskva reagovala tým, že na možný útok ihneď odpovie rovnakou mincou.

Niektoré plavidlá USA, ako raketový torpédoborec U.S.S. Donald Cook by sa mali už nachádzať v Stredozemnom mori a ďalšia ničivá loď U.S.S. Harry S. Truman s doprovodom piatich lodí sa práve plaví k Sýrii. Druhá spomínaná loď dokáže uniesť až 90 bojových stíhačiek. Rusi by mali mať v oblasti ponorky, dve bojové lode Admiral Grigorovich a iné plavidlá, pričom v Sýrii na základni Hmeymin sú k dispozícii stovky ruských lietadiel.

Vojnová flotila USA mieri do Sýrie

Zdroj/Foto: Time.com, youtube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.