V Amerike Halloween, u nás karneval – príležitosti, ktoré sa nezaobídu bez premysleného, originálneho kostýmu. Nie každý má však to šťastie, že môže chodiť, má dve zdravé ruky a dve zdravé nohy. Aj takýto ľudia si však zaslúžia pocit, že aspoň jeden deň v roku môžu byť kýmkoľvek chcú!

 

Len je to v ich prípade komplikovanejšie. Ak je niekto na vozíčku, len ťažko môže stvárňovať cyklistu. Ak niekto nemá nohu, je pre neho či pre ňu ťažké stvárniť baleťáka. Napriek tomu stačí trošku kreativity, pohnúť rozumom a využiť hendikep vo svoj prospech.

Nevadí, ak niekto celý život sedí na vozíčku. Nie je problém, že niekomu chýba jedna noha či ruka. Ak sa s tým ľudia zmieria a dokážu žiť s tým, že sú iní, potom dokážu svoju chybičku krásy otočiť aj na srandu. Aj hendikepovaní ľudia sa môžu stať rozprávkovou postavou, superhrdinom či filmovou hviezdou. Stačí sa trochu zamyslieť a to, čím sú iní, sa môže stať súčasťou ich kostýmu. Klobúk dolu pred týmito ľuďmi. Napriek tomu, že ich život nie je jednoduchý, úsmev z tváre im neschádza.

Aj hendikepované deti sa môžu stať hrdinami rozprávky Hore!

Každé dievčatko túži byť aspoň raz Popoluškou

Stephen Hawking je veľkou inšpiráciou

Chlapci zasa snívajú o jazde v tanku

Jednu nohu mám, druhú si prirobím. A sú zo mňa nohavice

Veď aj pirátski kapitáni mali jednu nohu drevenú

Aj bez ruky môžeš byť hlavnou postavou z filmu

Keď namiesto ruky „vyrastie“ krásny ker

Úplne ako vystrihnuté z filmu

V hĺbke duší malých chlapcov je každý Superman

Hoci bez rúčky, pre mamu stále princezná. Princezná kostlivec

Ako lepšie využiť vozíček než na záchodovú masku?

Forest Gump je nesmrteľný

Nepotrebuje niekto poorať?

Vzala nohu na plece

Zdroj/Foto: boredpanda