Toni z britského Widnesu trpela smrteľnou chorobou rovnako ako jej otec, no aspoň tak to o sebe tvrdila. Jej posledná túžba bola, aby ju jej otec stihol odviesť k oltáru, a aby zažila svoj svadobný deň. Príbeh obletel celý svet a ľudia jej vyzbierali tisíce. To, čo prišlo potom odrovnalo každého.

Svojmu okoliu hlásala, že jej a otcovi ostáva málo času. Túžila len po jedinom, aby mala svadbu, a aby ju jej otec priviedol k oltáru. Jej zdrvujúci príbeh nenechal chladným ani jej kamarátov, ktorí prostredníctvom charity vyzbierali 8500 libier (9477 eur) na jej vysnenú svadbu s partnerom Jamesom (52).

Prišiel deň D a svadba sa konala, žiaľ už bez Toninho otca, ktorý sa dcérinej svadby napokon nedožil. Neveste pustili dojemný odkaz jej nebohého otca, ktorý dojal všetkých hostí, no až na jedného a to samotnú Toni. Tá sa potom s úsmevom na tvári začala prihovárať zúčastnením a nikto tomu nerozumel.

Toni celú chorobu iba hrala! Dokonca si naschvál vyholila hlavu aby všetko vyzeralo presvedčivo. ,,Mala by dostať Oscara za to, ako dobre to na nás zahrala. Všetkých nás obalamutila. Povedala, že umiera, a ja som jej to verila,“ vyjadrila sa jej znechutená kamarátka. Toni sa po obrade sa začala okamžite prehrabávať a tešiť sa s vyzbieraných dolárov. So svojím manželom sa zbalila a precestovala mnoho krajín.

Kuriózny prípad začala okamžite prešetrovať polícia, potom, čo ju začali konfortovať jej priatelia: ,,Zavolali sme jej a nahrávali si to. Spýtali sme sa: ,Naozaj máš rakovinu?´ Začala plakať a priznala, že to boli všetko výmysly. Ukončili sme hovor a rovno kontaktovali políciu!“

Zdroj: cas.sk, Facebook/Toni Standen