To, že premiér Igor Matovič sa niekedy správa ako tvrdohlavý tínedžer, sme už párkrát zistili. Najväčšou nezhodou vlády má byť v týchto dňoch okrem voľby generálneho prokurátora aj otváranie druhého stupňa základných a stredných škôl.

Včera na tlačovej konferencii po rokovaní vlády premiér oznámil, že od pondelka sa možno niektoré školy otvoria. Tvrdí, že už nechce počúvať výhovorky zo strany ministerstva školstva, keďže vidí ochotu niektorých riaditeľov škôl, starostov i primátorov zapojiť sa do testovania.

“Som sklamaný z prístupu ministerstva školstva k tejto veci. Stačilo. V stredu na vláde som požiadal ministra školstva Branislava Gröhlinga, aby v prípade, ak zabezpečím všetko ostatné, neblokoval otvorenie škôl. Bude to niekoľko škôl, ale chcem dokázať, že nie je čas na výhovorky,” skonštatoval Matovič.

Zo statusu Jany Bitóó Cigánikovej ale vyplýva, že premiér mal po Gröhlingovi žiadať, aby sa mu Richard Sulík ospravedlnil. V opačnom prípade sa školy neotvoria. Nakoniec sa tak aj stalo, školy ostávajú aj naďalej zatvorené.

“To by som napríklad mohla porozprávať o tom, ako som sedela nedávno vedľa Braňa Grohlinga, keď mu volal premiér s otázkou, či si všimol, že školy neotvoril. Vraj ak Braňo chce, aby ich otvoril, má sa Sulík ospravedlniť (už ani neviem, za čo práve). Následne Braňovi Grohlingovi zamietli dva pokusy o otvorenie škôl, ktoré mal dojednané naprieč samosprávou a zriaďovateľmi škôl tak, aby sa to dalo kapacitne zvládnuť, aby decká mohli ísť do školy a aby neboli spolu s rodičmi zbytočne terorizované. Aby boli všetci v bezpečí predložil vypracovaný školský semafor a plán mobilných testovacích jednotiek,” tvrdí členka strany SaS.

“Mohla by som hovoriť o tom, že premiérove správanie k partnerom a občanom je mimoriadne zákerné. A že miesto, aby spájal a motivoval ľudí k lepšiemu výkonu, vkuse len na niekoho útočí a ubližuje,” pokračuje v statuse na sociálnej sieti. Čo si o tom myslíte?

Foto/Zdroj: Facebook/ Janka Bittó Cigániková – Fungujúce zdravotníctvo