Zákony platia pre všetkých. Tento jednoduchý fakt si zrejme neuvedomili porotcovia a účastníci Superstar, ktorí sa rozhodli ukončenie súťaže poriadne osláviť v istom pražskom bare. Usporiadali si tam tajnú afterpárty, ktorá sa pretiahla až do rána. Problém je, že niečo také momentálna situácia skrátka nedovoľuje. Porušenie zákona tak už rieši polícia.

Patrícia Pagáčová, Paľo Habera, Marián Čekovský, Leoš Mareš, súťažiaci a realizačný štáb – to boli jediní ľudia, kto vôbec vedel o tom, že po vyhlásení víťaza sa v Prahe uskutoční párty, na ktorú pozvaní jedinci tak skoro nezabudnú. Nie však nutne v tom dobrom zmysle.

Kvôli pandémii koronavírusu, ktorá ešte stále neskončila, majú podniky v Čechách prísne nariadené zatvoriť maximálne o 23:00. Osadenstvo Superstar však toto nariadenie celkom odignorovalo. Vo vnútri baru dokázateľne pobudli až do pol siedmej rána.

„V súčasnosti môžeme potvrdiť, že sa prípadom zaoberáme a zisťujeme, či nedošlo k priestupkovému konaniu,” potvrdila českému Blesku hovorkyňa polície. Ak by však aj došlo na trest vo forme pokuty, ktorá sa môže vyšplhať až na 3 milióny českých korún (viac ako 112-tisíc eur), doplatil by na ňu prevádzkovateľ baru. Je totiž jeho povinnosťou zaistiť, aby hostia sa po 23:00 v podniku už nenachádzali žiadni hostia.

Zdroj: Blesk.cz | Foto: Instagram/mariancekovsky_, patricie.pagacova, superstarcs