Niekedy stačí sekunda, aby došlo k strašnej tragédii. Svoje o tom vie dievča menom Aleema Ali (16), ktorá sa v roku 2016 vrátila zo školy s pomerne bežným problémom – vo vlasoch mala vši. Zašla teda do lekárne, aby si kúpila šampón, ktorým sa ich pokúsila vyhubiť. Dôsledky tohto rozhodnutia nesie dodnes. 

Mala len dvanásť rokov, keď sa jej život navždy zmenil. Britka Aleema, ktorá sa chcela zbaviť bežným prostriedkom z lekárne parazitov vo vlasoch, škaredo doplatila na to, že si poriadne neprečítala návod na použitie. Čo sa vlastne v ten osudný deň stalo?

Aleema si na vlasy aplikovala šampón s názvom Full Marks Solution – prostriedok na olejovej báze, ktorý sa má po nanesení nechať pôsobiť 5 minút. Namiesto toho, aby zostala v kúpeľni, sa však počas tejto doby presunula do kuchyne, kde chcela čosi vyhodiť. Bohužiaľ, Aleema sa náhodou nahla nad sporák, na ktorom sa práve varil obed. Posledné, čo si pamätá bolo náhle vzbĺknutie a pocit istoty, že umrie.

Dievča, ktoré si neuvedomilo, že šampón obsahuje mimoriadne horľavé ingrediencie, následne previezli do nemocnice s popáleninami 3. stupňa, ktoré malo na 55 % tela. Nešlo teda len o hlavu a tvár, ale aj o chrbát, hrudník, ruky a stehná. Jediné, na čom má ešte pôvodnú kožu, sú lýtka a chodidlá. Nehoda ju okrem množstva kože stála aj sedem prstov.

 

“Absolvovala som nespočetne veľa operácií a ďalšie ma ešte len čakajú. Každý deň dýcham z inhalátora, musím používať zvlhčovač vzduchu, nosím kompresné oblečenie, beriem množstvo liekov a natieram sa krémami,” opisuje dennú rutinu Aleema, ktorá však tvrdí, že napriek všetkému ďalej žije úplne normálne.

Fotky jej zohavenej tváre si môžete pozrieť >>>TU<<<

“Vlastne mi to zmenilo život k lepšiemu. Mám teraz omnoho vyššie sebavedomie, než predtým,” šokuje dievčina. Jej túžbou je nechať si znova vymodelovať nos a pery. Aby získala peniaze na operácie, založila si stránku, na ktorej zorganizovala za týmto účelom zbierku.

 

Čo sa týka samotného šampónu, ten je stále v predaji. V návode na použitie je upozornenie, že osoba, ktorá ho použila, nemá v žiadnom prípade fajčiť ani sa pohybovať v blízkosti zdrojov tepla alebo otvoreného ohňa. Medializácia prípadu a dodatočná obozretnosť síce už Aleeme jej pôvodný vzhľad nevráti, môže však varovať iných ľudí, ktorí sa v budúcnosti budú chcieť zbaviť neželaných parazitov rovnakými prostriedkami.

Sledujte nás môžete aj na Instagrame
>>> TU <<<!

 

Zdroj: Extra.cz | Foto: 7news.com.au, amazon.co.uk Facebook, TikTok