Na Islande sa rozhodli proti rýchlo jazdiacim vodičom zabojovať dosť originálne! Takýto prechod pre chodcov našiel svojich fanúšikov aj v iných krajinách a určite by sme ho ocenili aj u nás!

 

Ak máte už plné zuby vodičov, ktorí nedávajú prednosť chodcom keď majú, či samotných prechodov, ktoré sú často tak zničené, že ich ani nevidno, možno sa vám zapáči tento výmysel Islandského mesta Ísafjörður. Malé mesto s krkolomným názvom si vyslúžilo pozornosť po tom, čo predstavilo svoj prechod pre chodcov, ktorý vyzerá ako by lietal!

Nápad vznikol za pomoci street-artových umelcov zo spoločnosti Vegmálun GÍH a Ralfa Trylla, ktorý pracuje pre miestnu enviromentálnu komisiu. Vtipná a bystrá 3D optická ilúzia má spomaľovať vodičov, ktorí si pri jazde netradičnú maľbu okamžite všimnú.

Chodci vďaka nej vyzerajú akoby chodili niekoľko centimetrov nad zemou, a veľa vodičov spomalí napríklad aj kvôli tomu, aby si optický klam lepšie pozreli. Myslíte, že by niečo také fungovalo aj u nás? Dajte nám vedieť váš názor!

Zdroj: icelandmag.is | Foto: unsplash.com, youtube.com