Baby s bradou sa tak často nevidia. Jedným živým príkladom bola Conchita Wurst, ale úprimne, tá bola predsa len spočiatku chlap. Alma Torres je však ženská skrz-naskrz a aj napriek tomu jej tvár „zdobí“ brada.

Aj keď nie dobrovoľne – neplánuje zmenu pohlavia. Alma totiž trpí syndrómom polycystických ovárií. Toto ochorenie spôsobuje nadmerné ochlpenie na chrbáte, hrudi a na tvári. Pre babu je to dvojnásobná rana, keďže na takýchto miestach obvykle nezarastá. Zo začiatku sa stále holila, aby sa vyhla výsmechu. Počúvala dokonca aj to, že sa má radšej zabiť. Napriek tomu je stále tu a je z nej silná a vyrovnaná žena.

Alma sa po rokoch rozhodla prestať holiť a naučiť sa žiť so sebou takou, aká je. V tom ju podporuje aj jej priateľ Taylor, pre ktorého je bradatá partnerka krásna: „Je pre mňa stále nádherná a jej brada ju vôbec neobmedzuje. Sú to len vlasy a nemá to nič spoločné s tým, ako sa človek cíti a nikdy by sa to nemalo zmeniť.“ A ako sama tvrdí to, že má bradu ju posilnilo a je z nej iný človek, ktorý chce pomáhať druhým s rovnakým problémom.

Zdroj/Foto: DailyMail, Mercury Press