Fotograf Corey Hancock sa vybral na turistiku v Oregone, keď v tráve zbadal niečo, čo vzbudilo jeho pozornosť. Ukázalo sa, že je to na smrť vyčerpané a opustené bábätko medveďa hnedého!

Hancock neskôr na Facebooku napísal: “Ležalo tam na chrbte a vyzeralo, že je mŕtve. Jeho ústa boli modré, oči malo síce otvorené, ale nehybné a zahmlené. Pršalo a zdalo sa mi, že dážď ho mierne prebral. Premýšľal som nad svojím malým synom, ktorého som nechal doma. Ten malý medveď vyzeral ako dieťa. Mal som tam len tak stáť, a sledovať, ako tam v daždi zmiera? Musel som niečo urobiť.”

Corey zobral malé medvieďa do náručia a rozbehol sa s ním do auta. “Celú dobu som sa bál, že sa za mnou objaví agresívna medvedica.” Keď sa dostali do auta, medvieďa prestalo dýchať. Hancock mu začal dávať dýchanie z úst do úst, až kým sa zviera znovu nenadýchlo. Záchranca ho odviezol na veterinárnu kliniku, kde sa momentálne zotavuje, a je každým dňom silnejšie.

Avšak podľa Oregonských zákonov o poľovníctve a rybolove, Hancockovi za záchranu medveďa hrozila pokuta 6000 dolárov až jeden rok v base. Našťastie, tento dobrosrdečný človek žiadny trest nedostane.

Corey Hancock si všimol umierajúce medvieďa pri chodníku na výlete v Oregone

Riskoval svoj život a väzenie na záchranu úbohého zvieraťa

O malého medveďa sa momentálne starajú na veterinárnej klinike a je každým dňom silnejší

Zdroj/Foto: facebook