V letiskovej hale v Košiciach sa v pondelok objavil podozrivý list písaný v anglickom jazyku. Prípad už prevzala Národná kriminálna agentúra práve kvôli možnej hrozbe teroristického útoku – autor sa vyhrážal bombou!

List sa našiel v schránke autopožičovňe, ktorá sídli v letiskovej hale. Bol napísaný rukou v anglickom jazyku a jeho autor sa v úvode predstavil ako Mohamed. Páchateľ sa v ňom vyhrážal, že v našej krajine 25. júla vybuchne bomba.

Policajný prezident Tibor Gašpar sa k možnej teroristickej hrozbe vyjadril nasledove: “Samozrejme, vykonávajú sa aj ďalšie operatívno-pátracie úkony s cieľom identifikovať páchateľa, ktorý túto hrozbu vo forme anonymného listu, či skôr krátkeho oznámenia, vhodil do schránky jednej právnickej osobe.”

Na prípade polícia intenzívne pracuje ale zatiaľ neposkytla žiadne ďalšie informácie. Keďže autor neuviedol, kde by sa mohla bomba nachádzať, polícia bude musieť zabezpečiť aj ďalšie letiská na Slovensku. Ako tvrdí Gašpar: “Polícia bude robiť opatrenia, ktoré sa týkajú aj ďalších letísk. Budú aj iné opatrenia, ktoré by som nechcel špecifikovať, lebo to nie je možné z taktického hľadiska.”

Zdroj/Foto: youtube, noviny.sk