Ak ste si mysleli, že škandály s nebezpečnými výrobkami sú preč, ste na omyle. Obchodné reťazce Tesco a Lidl totiž na svojich oficiálnych stránkach informovali o stiahnutí až štyroch produktov, ktoré môžu pre zákazníkov predstavovať riziko!

 

Obchodný reťazec Tesco stiahol zo svojich regálov nasledovný výrobok: Ide o I LIKE STOLOVÉ RÁDIO, ktoré nespĺňa požiadavku na všeobecnú bezpečnosť výrobkov z dôvodu potencionálneho úrazu elektrickým prúdom.

Identifikácia výrobku: I LIKE STOLOVÉ RÁDIO EAN: 5999886733346

Obľúbený obchodný reťazec Lidl zase sťahuje zo svojich regálov nasledovné potraviny. Prvým produktom sú  „Ocean Sea“ Rybie prsty z tresky aljašskej, v chrumkavej bezgluténovej obaľovacej zmesi, krájané z blokov, prakticky bez kostí, predpečené, jednotlivo odoberateľné, hlbokozmrazené 10ks, 300g. Dátum minimálnej trvanlivosti: 27.12.2018, šarža L 7 186, dodávateľ: Greenland Seafood. Dôvodom stiahnutia sú nevyhovujúce kvalitatívne vlastnosti.

Ďalším výrobkom sú „Tastino“ Chrumkavé oblátky s arašidovou krémovou náplňou 57 % a arašidovým posypom 11 %, zdobené kakaovou tukovou polevou 17 % s hmotnosťou 210g, dátumom minimálnej trvanlivosti 18.1.2019 a dátumom výroby 18.4.2018, od dodávateľa Tago Przedsiębiorstwo. Dôvodom stiahnutia sú taktiež nevyhovujúce kvalitatívne vlastnosti. Stiahnutie sa týka výlučne tejto jednej šarže, ostatných výrobkov sa to netýka.

Lidl taktiež sťahuje aj výrobok Kvasená kapusta v slanom náleve, 1 kg, dátum spotreby 15.08.2018, šarža L 129 od dodávateľa HORTI s.r.o. Dôvodom stiahnutia produktu sú nevyhovujúce senzorické vlastnosti.

V prípade, že ste si niektorý z týchto štyroch produktov zakúpili, môžete ich vrátiť v ktorejkoľvek predajni, pričom vám budú vrátené peniaze za nákup.

Zdroj/Foto: tesco.sk, lidl.sk, Wikipedia