Testovanie sa stalo samozrejmosťou najmä pre to, aby ľudia mohli navštevovať prácu, obchody a prírodu. Od soboty 23. januára sa môžete otestovať aj kloktaním. Alpha medical tvrdí, že výsledok testu bude mimoriadne presný.

„Komfort odberu je pre nás, samozrejme, veľmi dôležitý, ale ako akreditované laboratórium musíme garantovať aj presnosť výsledkov. Preto odber kloktaním zavádzame do ponuky až po dôkladnom preverení, či spĺňa prísne parametre potrebné na realizáciu PCR testu,“ vyjadril sa generálny riaditeľ Alpha medical Peter Lednický. Tento druh odberu preverili na svojich zamestnancoch.

Pri tomto odbere dostanete fyziologický roztok, ktorého sa nemusíte báť, chutí slano a i keď nechtiac roztok prehltnete, nehrozia žiadne následky. Ďalej dostanete nádobu na vzorku a slamku.

Tekutinu si vytlačíte do úst a budete ju 30 sekúnd kloktať. Pomocou slamky vypustíte tekutinu z úst do skúmavky. Výsledok testu dostanete automaticky v slovenčine aj angličtine. Tento test stojí 59 eur a je vhodný pre osoby, ktoré nechcú, alebo nemôžu absolvovať výtery. Test je vhodný aj pre deti od desať rokov.

Zdroj: dnes24.sk | Foto: Pixabay