Ostatný rok a pol je veľmi zvláštnou, naročnou, diskutabilnou a kontroverznou dobou. Ľudí rozdeľuje viac, než čokoľvek iné, pohľad na témy spojené s ochorením COVID-19. V čase, keď sa všetko začína zdať aspoň trošku „normálne“, ale opäť prišli s niečím, čo nenechá chladným azda nikoho.

Aktuálne je už relatívne veľká časť nielen Slovenska, ale aj okolitých štátov či krajín Európskej únie, zaočkovaná. Nájdu sa, pochopiteľne, mnohí odporcovia, ktorým sa ale nemožno čudovať. Predsa len, časť vedcov dvíhala od počiatku prst, no najmä, všetko je až príliš spolitizované. Mnohí, ktorí sa po mesiacoch v neistote dočkali (nimi) vytúženej vakcinácie, sa začali cítiť istejšie.

Ďalšia skupinka ľudí sa nechala zaočkovať len preto, aby mohli „slobodnejšie“ cestovať či už po Slovensko alebo aj ďalších štátoch, prípadne, aby už nemuseli chodiť na testovanie a pod. Presvedčil ich totižto slogan „vakcína je sloboda“. Teraz ale môže byť všetko inak, čo je ranou pod pás či rozdúchaním pahreby.

MInister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, minister vnútra Roman Mikulec a známy profesor Vladímír Krčméry totižto na tlačovej besede po zasadnutí krízového štábu vyslovili myšlienky, ktoré vlastne podkopávajú čokoľvek, v čo zástancovia vakcinácie (či zaočkovaní) verili.

Podľa ich slov by sme mali zvážiť akékoľvek cestovanie. A ak áno, tak uprednostniť zelené krajiny a vlastnú dopravu, pričom ani v tomto prípade nemusí byť celkom jasné, čo bude nasledovať po návrate. V hre má byť dokonca opäť štátna karanténa či karanténa vo vlastných priestoroch, a to pre všetkých, vrátane tých už zaočkovaných. Zároveň sa už pripravujÚ na tretiu vlnu.

A to je všetko v čase, keď v iných krajinách, ktoré boli minimálne rovnako sužované covidom, vravia vrcholní predstavitelia o čase oddychu, načerpaní stratených síl, a napríklad aj v čase, keď na futbalových majstrovstvách Európy vidno štadióny naplnené fanúšikmi, dokonca niekde na 100% kapacity!

TA3.com | Foto: Twitter