Samozrejme, že záleží na tom, čo preferujete, či ste žena alebo muž, tínedžer alebo vyzretá stará dievka, ktorá by tínedžerkou stále chcela byť 😀 Každopádne, online streamovacia služba Netflix prináša aj v časoch karantény jediné a dokonalé uspokojenie. Pozrite sa s nami na náš rebríček desiatich seriálov, ktoré rozhodne stoja za pozretie 🙂

 

10. MONEY HEIST

Určite vám neuniklo, že španielsky seriál Money Heist o geniálnej lúpeži (v origináli El Casa de Papel) je na Netflixe najsledovanejším pôvodným neanglickým seriálom. Za nás TOP z absolútnych TOPOV, čo tento rok môžete vidieť!

Majú sýtočervené kombinézy, samopaly v rukách a tváre im chránia masky s podobizňou španielskeho maliara Salvadora Dalího. Nepoznajú pravé mená, prezývky dostali podľa svetových metropol. Tokio, Rio, Denver, Oslo, Helsinky, Moskva, Berlín a Nairobi. Nie sú zločinci, aspoň to tvrdia oni, hoci neváhajú namieriť zbraň na policajta, nevinného rukojemníka aj partnera z vlastných radov.

9. ELITE

Španieli nerobia len skvelé telenovely, vedia prísť aj s úžasnými seriálmi. Ďalší v poriadí, ktorý by ste si nemali nechať ujsť je Elite. Prostredím je hlavne stredná škola, do ktorej sa dostanú tri čierne ovce z chudobných španielskych štvrtí. Dôvodom je, že ich škola bola zničená a konštruktérska firma, ktorá mala túto katastrofu na svedomí, im dala štipendium. Dej je založený na záhade, týchto troch nečakaných hosťoch a miliónoch skrytých príbehov, ktoré sú navzájom prepletené.

8. TOYBOY

Do tretice všetko dobré. Ďalší pôvodný španielsky seriál, ktorý zaručene zhltnete za jednu noc! Neskutočné prepletenice, skvelé telá opálených striptérov a napätie do poslednej minúty! Pánskeho tanečníka, ktorý strávil 7 rokov vo väzení, nečakane prepustia a dostane podmienku. Je odhodlaný dokázať, že jeho milenka vraždu svojho manžela hodila na neho.

https://www.youtube.com/watch?v=4h99q03aprY&t=8s

7. OUR PLANET

Dokumentárny seriál od Netflixu s názvom Our Planet detailne skúma najdôležitejšie biotopy našej planéty. V ôsmych epizódach sú pod drobnohľadom zobrazené napríklad ľadovce, džungle, púšte a oceánske hlbiny. Neuveriteľné zábery vás donútia vyroniť aj slzu a môžeme sa staviť, že po každej časti si poviete, že tú plastovú slamku už do úst nedáte!

6. YOU

Čím je tento seriál špecifický? Nejde o žiadnu romantiku, ale o poriadnu psycho drámu! Badgley sa predstavil v diametrálne odlišnej úlohe, na akú boli diváci v jeho prípade zvyknutí. Vdýchol život psychopatickému stalkerovi Joeovi, ktorý sa zahľadí do krásnej Beck a robí všetko preto, aby si získal jej srdce.

Na tom by nebolo nič zlé, keby neodstraňoval z cesty jej priateľov a nevinnú Beck zmanipuloval natoľko, že sa naozaj doňho zamiluje. Posadnutý mladý muž sa postupne zamotáva do svojich citov a čoraz viac sa obáva toho, že raz zistí pravdu a musí pokračovať vo vraždení a neustálym dohľadom nad Beck.

5. POSE

Zo seriálu Pose sa stal nečakaný hit. Odohráva sa na prelome 80-tych a 90-tych rokov a sleduje afroamerickú a latinskoamerickú subkultúru LGBTQ ľudí, žijúcich na okraji spoločnosti. Na večierkoch medzi sebou prezentujú extravagantné oblečenie a štýl, ktorý v roku 1990 inšpiroval aj samotnú Madonnu k natočení singlu Vogue.

4. SE* EDUCATION

Seriál z produkcie streamovacej služby Netflix už po uvedení prvej série v januári 2019 spôsobil malú hystériu. Nenápadný projekt určený pre teenagerov nesprevádzala žiadna väčšia promo kampaň, o to viac preto prekvapili výsledky jeho sledovanosti. Len počas prvého mesiaca si osem epizód prvej série pozrelo viac ako 40 miliónov užívateľov, čo bolo dostatok na objednanie druhej série. Tej sme sa dočkali len prednedávnom.

3. Unbelievable

Počas ôsmich epizód sa zoznámiš s prípadom mladej študentky Marie Adler, ktorá sa stane obeťou znásilnenia neznámeho páchateľa. Pod tlakom polície sa prizná k lži a nikto z okolia jej už viac neverí. Medzitým sa stretneš aj s dvomi vyšetrovateľkami, ktoré spoja sily, aby dolapili násilníka zodpovedného za viaceré znásilnenia.

2. Unorthodox

Seriál Unorthodox vychádza zo skutočnosti. Mala krásne vlasy, ale musela ich skrývať pod parochňou, mala peknú postavu, ale obliekala si neforemné šaty bola prirodzene inteligentná, ale nebola vzdelaná. Ako žena nemala k vzdelaniu prístup. Seriálový príbeh mladej Esther nie je príbehom z predminulého storočia, Esther je žena zo súčasnosti, dokonca žije v New Yorku. Len sa narodila v ultraortodoxnej komunite chasidských židov v štvrti Williamsburg.

https://www.youtube.com/watch?v=-zVhRId0BTw

1. Ozark

Ozark sa zameriava na Martyho Byrdea (Jason Bateman), finančného poradcu z Chicaga, ktorý žije zdanlivo pokojným a nenápadným rodinným životom. Tajne však perie peniaze pre jeden z najväčších mexických kartelov. Jedného dňa sa však všetko z pokazí a on musí odísť so svojou rodinou do mestečka Ozarks. Tam musia pre mafiánov zarobiť a vyprať desiatky miliónov dolárov.

Foto: Instagram | Video: YouTube | Zdroj: netlix.com, csfd.cz, sme.sk