Film môže na diváka zapôsobiť rôzne. Poučne, motivačne, sentimentálne a pod. Nájdu sa aj také prípady, kedy si divák z filmu vezme inšpiráciu a pretaví ju do reality. Niekedy však inšpiráciu takú, ktorá mala kriminálnu dohru.

TOP 4 filmy, ktoré inšpirovali skutočných zlodejov a vrahov:

Mesto

https://www.youtube.com/watch?v=o8Silp5UJpw

V hlavnej úlohe Ben Affleck je členom gangu bankových lupičov a má pletky so svedkyňou ich lúpeže. Film bol nominovaný na Oscara. Filmoví zlodeji sa stali vzormi určitej zločineckej skupinke v New Yorku. Tí vykonali dovedna až 62 lúpeží a ich lup činil neuveriteľných 217 000 dolárov. Keď sa dostali do rúk mužov zákona, priznali sa, že sa nechali inšpirovať práve týmto filmom, kde mohli odkopírovať viacero techník.

Vlak plný peňazí

Z komédie až ku zločinu? Veru áno. Vo filme Vlak plný peňazí vyčíňa zlodej, ktorý najskôr vybieli búdku na výber mýtneho, ktorú poleje benzínom a zapáli. Vo filme úradníčka prežije, ale skutočnosť takýto kladný scenár nepriniesla. V prvom prípade muž vylial cez dieru na drobné mince horľavinu a úradníkovi rozkázal, aby mu odovzdal peniaze. Ak tak neurobí, zapáli to. A on zapaľovačom nakoniec škrtol. Kým dorazili záchranári, 50-ročná obeť utrpela popáleniny na 75% tela a o pár dní na to zomrela. Neskôr sa zaznamenalo ďalších sedem rovnakých prípadov.

Oheň

Film opisuje príbeh o hasičoch, ktorí sa tiesnený časom snažia chytiť sériového podpálača. Podobným hrdinom sa chcel stať aj istý mladý muž, ktorý v dome svojej priateľky založil oheň. Hrdinstvo sa mu napokon nepodarilo. Rodičia sa zobudili a oheň stihli uhasiť. Toto „hrdinské gesto“ ocenili budúci svokrovci trestným oznámením.

Temný rytier

Kultovú postavu Jokera pozná určite každý filmový fajnšmeker. Snažilo sa ho napodobniť viacero ľudí. Pri premietaní tohto filmu v Colorade sa jeden muž zahral na Jokera a zastrelil niekoľko ľudí. V roku 2009 sa mladé dievča na toaletách nalíčilo na Jokera a žiletkou zaútočilo na učiteľa. Chvalabohu ten útok prežil.

Zdroj/Foto: Twitter, youtube