MMA je momentálne najviac rastúci a rozvíjajúci sa šport, veď len za posledný rok pritiahol do najväčších československých hál desaťtisíce divákov. Už čochvíľa sa v pražskej O2 aréne odohrá “Zápas Storočia” medzi dvoma velikánmi tohto športu, my sme sa však nateraz rozhodli, že vás potešíme výberom piatich fightov, ktoré určite stoja za pozretie. Na vás zostáva vybrať si, ktorý bol ten NAJ!

 

OKTAGON 11 – Milan Ďatelinka vs. Miroslav Brož

Zápas, na ktorý sa všetci tešili. Aj keď bol v oveľa lepšej pozícii práve “Inkvizítor” Brož, na jeho pleciach ale stála obhajoba čistého konta. Za to Milan mohol iba prekvapiť. “Mr. Comeback”, ako si mladý Žilinčan hovorí, udrel tam, kde to najviac bolí a jeho nečakané víťazstvo postavilo na nohy celú Ostravar Arénu.

OKTAGON 9 – Veronika Rodová vs. Clara Ricignuolo

V našom rebríčku nesmú chýbať aj dievčatá, konkrétne zápas, ktorý má v histórií bojových športov u nás, najviac zhliadnutí na platforme YouTube – viac ako 2 milióny views hovorí za všetko, a ak chcete vidieť poriadnu mastenicu v podaní šikovnej, no skromnej Veroniky, ste na správnom mieste.

OKTAGON 12 – Ľudovít Klein vs. Willian Lima

Lajoško je skrátka iná liga. Chalan, o ktorom donedávna nikto nevedel, resp. o ňom hovorili len skutoční fanúšikovia a fajnšmekri MMA. V bratislavskej hale Ondreja Nepelu sa predstavil proti skúsenému veteránovi UFC, ktorý na prvý pohľad nevyzeral príliš priateľsky, no odhodlanému Kleinovi stačila len polovica prvého kola na to, aby rozhodol, kto je v oktagone pánom!

OKTAGON 9 – David Kozma vs. Maté Kertész

Tí, ktorí sledujú dianie na domácej MMA scéne nám dajú rozhodne zapravdu, že David Kozma je svetová extra trieda. Dokazuje to aj hosťovaním v ruskej organizácii RCC, kde vyhral aj dôležitý úvodný zápas. Vráťme sa ale späť k jeho ceste za titulom šampióna v Oktagone. V zápase pyramídy vo welterovej váhe s Maté Kertészom síce zvíťazil na body, ale tak, ako ho potrápil tento šľachovitý Maďar, sa to nepodarilo azda ešte nikomu. “Vyhral som, avšak všetci chválili Matého! Zo 40 takedown-ov sa 38-krát postavil!” zhodnotil úsmevne David.

OKTAGON 12 – Makhmud Muradov vs. Alberto Uda

Pre mnohých fanúšikov najsympatickejší a najväčší srdciar Makhmud Muradov vo svojom premiérovom zápase v Oktagone dokázal, že Česko a Slovensko sú pre neho malé. Aj napriek tomu, že očakáva pozvanie do UFC, zachováva si chladnú hlavu a chce v prvom rade získať opasky v domácej organizácii. Jeho úvodný fight v OKTAGON MMA neprekvapil nikoho, no zaujal divákov natoľko, že sa v našom rebríčku skrátka musel ocitnúť 🙂

Výber je na vás, ktorý zápas je podľa vás TOP zápasom poslednej sezóny? Dokážete vybrať len jeden?

Ktorý zápas by ste označili za TOP fight poslednej sezóny?

Loading ... Loading ...

Foto/Zdroj/Video: YouTube