Všetci určite poznáme niekoho, kto na niečom vždy pracuje, nikdy nesedí na mieste a podľa toho, koľko toho dokončí, možno ani nikdy nespí! Či už je to v práci alebo v škole, možno pre vás takýto človek vyzerá ako robot. Je jednoduché povedať si, že vy by ste niečo také nedokázali. To však nie je pravda!

Každý má nejaké prekážky a tie mu bránia byť produktívny, preto je dôležité vstúpiť si do svedomia a položiť si dôležité otázky. Pomôžu identifikovať, čo vám stojí v ceste. Tento článok vám poskytne tipy na drobnosti, ktoré vám postupne pomôžu pri prechode od leňocha k tomu “robotovi”.

Tip 1. Nepreháňajte to od začiatku!

Je dôležité uvedomiť si, že sa nedá pracovať každú sekundu každého dňa! A to je obzvlášť platné, keď začínate meniť životný štýl. Ak na túto cestu vyrazíte s touto mentalitou, vyhoríte takmer okamžite a nič sa nezmení! Rím sa nepostavil za jednu noc, preto si pamätajte: buďte k sebe a svojmu telu láskaví, krok po kroku toho dokážete viac!

Tip 2. Desaťminútové pravidlo!

Ak to sa to dá dokončiť do 10 minút, spravte to! Zachráni vám to veľa času a nervov ak si nenecháte kopu drobných úloh (ako vysávanie bytu, ukladanie prádla, atď.) nakopiť dokým až na posledný možný čas. Taktiež vám to pomôže oddýchnuť si bez stresu a dovolí vám to sústrediť sa na podstatnejšie úlohy neskôr.

Tip 3. Rozprávajte sa so sebou nahlas!

Niekedy dôvodom neumytej podlahy nie je lenivosť, ale prostá zábudlivosť! Preto je dobré precvičovať si pamäť. Je ľahšie zapamätať si niečo, ak na to nie len myslíme, ale ak si to aj nahlas zopakujeme. Ďalší dobrý krok je napísať to na kúsok papiera, tento samotný akt vám pomôže pamätať si úlohu aj ak ten papier ihneď zahodíte a už ho nikdy neuvidíte!

Tip 4. 30 minútové odseky!

Ak pracujete na niečom časovo náročnom, je dobré rozdeliť si to na odseky. Pracujte 30 minút a ďalších 30 si dajte pauzu. Postupne uvidíte, že sa namotivujete fungovať dlhšie a dlhšie!

časový manažment

Tip 5. Sústreďte sa!

Pri práci je jednoduché rozptýliť sa, najčastejšie je to mobilom. Preto odporúčam pred začatím úlohy nechať svoj mobilný telefón v inej izbe. Dokončenie svojej povinnosti vám poskytne viac radosti ako odpovedanie na správu alebo zdieľanie facebookového príspevku!

Bonusový tip!

Ak sa popri vašom prechode medzi životnými štýlmi v noci cítite úzkostlivo a nervózne, skúste si pred spaním pustiť audio knihu, ASMR alebo zvuky prírody. Možno vám to pomôže zabudnúť na starosti.

Zdroj: reddit.com | Foto: Pixabay