Slovenskí veriaci zažívajú pôstne obdobie pred Veľkou nocou, aké si nepamätajú ani najväčší veteráni. Zákaz konania verejných bohoslužieb platí na Slovensku už viac ako dva týždne a niektorí si aj napriek tomu stále nedajú povedať.

Vynaliezaví farári začali vysielať omše prostredníctvom Facebooku, dokonca aj televízia RTVS prináša veriacim zo slovenských kostolov pravidelné bohoslužby. Niektorým ale nestačí ani to.

Do kostola v Hlohovci totiž prišli desiatky ľudí, aj seniorov, ktorí síce mali rúška, no sedeli blízko seba. Nerešpektovali tak zákaz vlády a tak ako im, tak aj dekanovi hrozí pokuta až do výšky 1 659 eur. Ten sa pre televíziu Markíza vyhováral, že všetko prebehlo za prísnych hygienických opatrení.

„Daná situácia, ktorá sa stala, nás mrzí. S pánom dekanom sme nadviazali komunikáciu a upozornili ho, že ak jeho snaha byť jednotlivcom k dispozícii vytvára takéto situácie, musí nájsť spôsob, ako tomu zabrániť. Napríklad mať v kostole službu, ktorá väčší počet ľudí naraz do sakrálneho priestoru nevpustí,“ vysvetľuje Dušan Kolenčík z trnavského Arcibiskupského úradu.

Zdroj: tvnoviny.sk