V nasledujúcom článku vám prinášame top desiatku filmov za rok 2016 podľa svetoznámeho portálu Time. Typologicky tu nájdete viacero rôznorodých filmov a veríme, že každý z vás si tu nájde ten svoj. 🙂 

Poďme na to:

Smrtiaci príliv

Dramatický thriller, v ktorom sa hlavná hrdinka Nancy vydá zasurfovať si na odľahlé miesto osamote. Krásku, ktorú stvárnila Blake Lively, však napadne žralok a začína sa boj o holý život.

Everybody Wants Some

Komédia, v ktorej sa nájde nejeden mladý človek. Partia vysokoškolákov má pred sebou posledné dni voľna pred začiatkom semestra a rozhodnú sa ich využiť na poriadnu párty.

La La Land

Klasický romantický príbeh, v ktorom si hlavné úlohy strihli Emma Stone a Ryan Gosling. Tento film je však celosvetovo označovaný za jeden z najlepších v uplynulom roku a zbiera jedno ocenenie za druhým.

Tower

Dej filmu sa odohráva v roku 1966 v americkom Austine, kde sa neznámy ostreľovač usadí na vrchole veže v univerzitnom areáli a odtiaľ vysiela smrtiace rany na všetko, čo sa pohne. Film je o to zaujímavejší, že je to animovaný dokument.

Manchester by the Sea

Táto snímka rozpráva príbeh dospelého muža, ktorý sa po bratovej smrti stáva opatrovníkom svojho pubertálneho synovca. Hlavný hrdina Lee sa tak vracia do malej dedinky, z ktorej pochádza, ale okrem starostlivosti o dieťa v puberte, ho čakajú aj nevyriešené veci z jeho minulosti.

https://youtu.be/qtt0zwr3l_A

Mlčanie

Dvaja mladí mnísi sa rozhodnú hľadať svojho záhadne zmiznutého učiteľa. Dej filmu sa odohráva v 17.storočí v Japonsku a režíroval ho známy Martin Scorsese.

https://youtu.be/-eWYF-a3pUI

Elle

Michelle je silná a sebavedomá žena, ktorá má vysokú funkciu vo veľkej firme. V domácnosti aj v práci vládne železnou rukou, ale všetko sa zmení potom, čo ju u nej doma napadne neznámy muž.

Loving

Dráma ukazujúca príbeh manželského páru Lovingovocov, v ktorom on je beloch a ona Afroameričanka. Štát Virginia neuzná ich manželstvo a vyhostí ich, na čo oni zareagujú žalobou. Dej sa odohráva v roku 1958.

Paterson

Paterson je šofér autobusu v meste Paterson. Film prináša príbeh o malých, no dôležitých detailoch zo života Patersona a jeho manželky Laury.

https://youtu.be/ClRNg42G1nQ

Moonlight

Životopisná dráma opisuje príbeh černošského chlapca, ktorý vyrastá v problémovej časti mesta Miami a mapuje jeho život od dospievania až po dospelosť. Tento film získal štyri ocenenia na ceremoniáli Gotham Independent Film Awards v New Yorku.

Zdroj/Foto: Csfd.cz, Time.com, youtube