Autonehody, letecké katastrofy, prírodné pohromy, kriminálne útoky, choroby či staroba. To sú asi najčastejšie príčiny smrti u ľudí po celom svete. Ľudská unikátnosť, alebo odvaha, alebo niekedy aj poriadna ľudská hlúposť, však niekedy dokážu spôsobiť bizarne jedinečné príčiny smrti.

9 najbizarnejších činností, ktoré môžu byť ľuďom osudné:

Horľavé pyžamo

pyžamo

Ročne zomrie iba v USA približne desať ľudí, ktorých pyžamo sa o niečo zapáli. To ste nevedeli, že aj váš spací outfit môže byť taký nebezpečný, čo?

Pád z postele

 

Nemocnice ročne evidujú takmer dva milióny pacientov, ktorí pri páde z postele utrpeli nejaké zranenia. Približne 450 z nich na následky umrie. Toto by nám naše milované postele robiť nemali! Človek si už dnes nemôže byť istý ničím..

Jedenie hot dogov

hot dog

Nie je to možno nejako extra prekvapivé, no o to smutnejšie, keďže za obeť padne tomuto jedlu okolo 70 detí ročne, ktoré sa počas jedenia udusia.

Padajúce cencúle

cencúle

Ľudia žijúci v chladnejších oblastiach našej planéty tento problém poznajú veľmi dobre. Cencúle padajúce zo striech domov na chodníky ročne usmrtia približne 100 ľudí v Rusku.

Divoké intímne radovánky

sex

Je verejným tajomstvom, že niektorí ľudia si svoj milostný život radi okorenia všelijakými divokými praktikami. Jednou z nich je aj veľmi obľúbené škrtenie, s ktorým sa to občas preženie. Aj preto kvôli tomu ročne zomrie zhruba 600 ľudí, prevažne žien.

Predajné automaty

automat

Poznáte ten nepríjemný pocit, keď vhodíte do automatu peniaze, no nedočkáte sa vytúženého predmetu? Minimálne trinásť ľudí ročne ho pozná veľmi dobre, keďže pri “boji” s automatom na život a na smrť, prehrajú.

Ľaváci používajúci predmety pre pravákov

ľavák

Zo štatistík vyplýva, že takmer 2500 ľavákov príde ročne o život kvôli tomu, že sa snažia používať predmety určené pre pravákov. Žeby boli ľaváci ohrozeným druhom?

Selfie

selfie lietadlo

Niekedy za to tá úžasná fotka jednoducho nestojí. Selfíčka zabili tento rok viac ľudí ako žraloky (12 selfie, 8 žraloky)! Štyria ľudia spadli z veľkej výšky, dvoch zabil granát (dobre si rozmyslite kde sa fotíte), dvaja sa zastrelili pri fotení sa so zbraňami, dvoch zasiahol elektrický prúd a dvoch zo sebou vzal vlak.

Zakliesnenie medzi niečím

zaseknutý

Približne stovka Američanov dala svoje posledné zbohom uväznená medzi rôznymi objektami. Najčastejšie sa jednalo o mechanické prístroje.

Zdroj/Foto: emgn, pixabay