Včera popoludní sa v Štrbe za prísnych hygienických podmienok konal pohreb generála Milana Lučanského. Pobúrení Slováci síce sledovali videá z jeho poslednej rozlúčky, no v konečnom dôsledku usúdili, že to nebolo vhodné. 

Posledné zbohom prišli Milanovi Lučanskému dať aj ľudia v Bratislave, tí sa zišli pred Prezídiom Policajného zboru. Na pohrebe v Štrbe sa ukázal aj Robert Kaliňák či Štefan Harabin, Pellegrini so Sakovou neprišli, rozhodli sa rešpektovať rozhodnutie rodiny a nepolitizovať celú udalosť.

Niekoľko médií prinášalo živé vysielanie z obradu, dokonca na svojich weboch a sociálnych sieťach zverejnili fotografie jamy hrobu, v ktorom bude bývalý policajný prezident pochovaný. A práve to pobúrilo Slovákov najviac.

“Ste neskutoční, že sa nehanbite. Nechajte rodinu so svojim žiaľom aspoň v deň pohrebu,” znie v komentári pod videom. “Nemáte štipku úcty k rodine nie to ešte k zosnulému! Ste žumpa!” napísal ďalší komentujúci. „Vy ste ale drzi novinári ešte aj do truhly dajte kamery,“ rozčuľuje sa ďalší.

 

Foto/Video/Zdroj: Facebook/ Nový čas