Obmedzenie pohybu len vrámci okresu sa týka všetkých Slovákov a aj keď je turistika ako tak tolerovaná, mali by sme byť zodpovední a nestretávať sa ani tam. Húfy nadšencov sa ale rozhodli, že tohtoročnú Veľkú noc strávia inak, ako pominulé roky. 

Parkovisko plné áut pred vstupnou bránou do Gadera, hovorí za všetko. Práve Turiec je totiž známy svojimi nádhernými prírodnými chodníkmi a krásami, aké ponúka len máloktorý kraj na Slovensku.

Karanténu a veľkonočné sviatky sa rozhodli viacerí tráviť práve tu, no aj keď sa to nezdá, na jednom mieste môže byť viac ľudí ako v nákupnom centre.

„Je maximálne nezodpovedné sa v časoch pandémie takto hromadne stretávať. Ja chápem, že je ťažké sedieť v paneláku, keď je vonku pekne a každého to láka do prírody,“ hovorí pre sme.sk blatnický starosta.

 „Na jednej strane žiadame našich dôchodcov, aby z domu vychádzali čo najmenej, na objednávku im vozíme stravu, ktorú pre nich varíme v jedálni škôlky. Ďalej im v prípade záujmu zabezpečujeme nákupy a ak už do potravín idú sami, v prevádzkach sú zavedené obmedzené vstupy. A druhej strane sa nám v doline hromadne stretáva pol Turca. No aký to má potom celé význam?“ rozhorčene dodáva starosta.

Ako ste na tom vy? Poctivo sedíte v paneláku alebo na dvore, či aj vy hľadáte možnosti, ako utiecť do prírody? Každopádne, nemali by ste zabúdať na aspoň dvojmetrové rozostupy (samozrejme, že to neplatí pre tých, ktorí bývajú v jednej domácnosti) a taktiež na rúško. Buďme zodpovední a nepokazme si to!

Zdroj/Foto: Facebook/ Martinská inzercia/Jožo Dean Quatermain DeLavega, myturiec.sme.sk