Smrť Jána Kuciaka a jeho budúcej nevesty Martiny je i naďalej plná otáznikov a nezrovnalosti. Bohužiaľ vyšetrovatelia sú i naďalej skúpy na pokroky vo vyšetrovaní tejto dvojnásobnej vraždy. Len sem tak unikne nejaká nová informácia!

 

Investigatívny novinár Ján Kuciak s najväčšou pravdepodobnosťou zomrel, aby ho vrah, prípadne objednávateľ navždy umlčal. Ján sa totiž zaoberal vyšetrovaním daňových podvodov, ktoré siahali až do chápadiel politických predstaviteľov, či mafie.

Po dlhšej odmlke priniesla nové svetlo do prípadu matka zavraždenej Jánovej snúbenice. Pre tvnoviny.sk sa vyjadrila na margo utajovania pokrokov z vyšetrovania: „Ja som chcela vidieť fotografie, vraj ešte nemôžeme do nich nahliadnuť, neviem prečo. Určite niečo taja, lebo keby fakt v tom nemali nič spoločné, tak nemajú problém povedať aktuálne, čo sa tam stalo, čo tam našli, aké dôkazy.”

Mnoho ľudí pani Zlaticu Kušnírovú odsudzuje, keďže je takmer jediná, čo o tejto chladnokrvnej poprave neustále hovorí. No ona to nerobí pre svoju mediálnu slávu ale vie, že jediná cesta ku spravodlivosti vedie cez média, aby prípad tejto chladnokrvnej vraždy nezapadol prachom a nedostal sa do úzadia odložených prípadov.

Pani Zlatica prezradila, že niektoré informácie, z ktorých sa spočiatku vychádzalo boli nesprávne. Privolaní hasiči našli Jánove telo na schodoch do pivnice a Martina bola zastrelená v kuchyni. Podľa najnovších zistení, ktoré odhalila pitva, bol Ján usmrtení dvoma strelnými ranami. Obe boli namierené priamo do srdca. Martina bola strelená cez nos a guľka preletela temenom hlavy.

Podľa stôp, ktoré vyšetrovatelia objavili na mieste činu sa zdá, že vrah mladých snúbencov mal s vražednou zbraňou pravdepodobne technické problémy. O tejto hypotéze svedčí fakt, že zločinec na svoje obete trikrát vystrelil, no pri ich popravených telách sa našli len dve nábojnice. Tretia chýbala. Okrem toho boli pri nich objavené aj dva neporušené náboje. O tých sa spočiatku uvažovalo, že boli výstražným odkazom od vraha.

Vzhľadom na tieto nové poznatky sa usudzuje, že vrahovi sa smrtiaca zbraň zasekávala a musel ju prebíjať. Bohužiaľ ani na nábojoch ani na nábojniciach sa nenašli žiadne biologické stopy, ktoré by mohli kriminálnika usvedčiť.

Už je známa aj vražedná zbraň. Bohužiaľ ide o jednu z najbežnejších pištolí a to Glock 9 milimetrového kalibru. Týmito zbraňami sú vybavené i naše ozbrojené zložky. Toto je zbraň, ktorou bol Ján a Martina usmrtený!

Zdroj/Foto: Instagram, tvnoviny.sk, facebook