Smrť generála Milana Lučanského je momentálne témou číslo 1, Slováci, médiá, politici aj verejne známe osoby riešia len jednu otázku – čo sa vlastne v ten osudný deň za múrmi väznice stalo?

Tesne po tom, ako sa bratislavský župan zo strany SaS vyjadril, že by rád vedel odpovede na otázky, ktoré keby sa dozvedela verejnosť, mohli by výrazne šokovať, sa vyjadrilo aj ministerstvo spravodlivosti.

Pre televíziu Markíza potvrdili, že chcú zverejniť videozáznamy z väznice a tým konečne uzavrieť všetky pochybnosti. Pre portál pluska.sk prehovoril aj človek z prostredia prešovskej väznice, ktorý jasne tvrdí: „Tí by ani dieťa pred školou nezbili, nie to generála,“ hovoria na margo bacharov, ktorí mali byť údajne zodpovední za zranenie oka Lučanského.

Vyjadrila sa aj primár z Univerzitnej nemocnice v Bratislave Július Hodossy, ten tiež tvrdí, že z lekárskej správy je možné, že zranenie mohlo vzniknúť tak, ako bývalý policajný prezident popisoval.

Ak by bol dokopaný a zbitý dozorocami, nemal by zranené iba oko, ale aj ostatné časti tela. Dokonca, bitku vylúčili aj lekári z trenčianskej väzenskej nemocnice.