Vládna kríza trvá už nejaký čas, parlament nefunguje a Slovákom je už z celej situácie – ešte zhoršenej nekonečnou pandémiou – zle. Málokto ešte nachádza na to, čo sa deje, slová.

Na rozdiel od niektorých vládnych predstaviteľov túto náladu prezidentka Zuzana Čaputová chápe. Aktuálne sa dokonca vyjadrila, že „vláda nie je eseročka, v ktorej si podielnici dohadujú svoje ďalšie fungovanie podľa osobných záujmov“.

Tento tvrdý odkaz slovenským politikom neušiel ani ďalšej Zuzane, tentokrát Plačkovej, ktorá momentálne dovolenkuje v Dominikánskej republike. Na prekvapenie mnohých sa rozhodla verejne prezidentku oceniť slovami: „Som hrdá, že máme tak inteligentnú a reprezentatívnu prezidentku.“ 

Plačková tak urobila napriek tomu, že sa v minulosti nezvykla k politike vyjadrovať. V poslednom čase tak ale robí čoraz častejšie, predovšetkým v súvislosti s nariadeniami. Vo februári tak napríklad poslala tvrdý odkaz vláde, že šikanuje národ, po prijatí zákazu cestovania sa zas nechala počuť, že sa jej to vôbec netýka.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Plačkovej sa vraj zákaz cestovania netýka: “Kto si ako zariadi, tak to má!”

Zdroj: Instagram/queen.plackova | Foto: Instagram/queen.plackova, zuzana_caputova