YouTube komunita sa vie pekne spojiť, hlavne ak ide o srandu, no takéto klišé asi nečakali! Miro Šmajda včera zverejnil svoju novú pieseň s názvom Youtuberi, a samozrejme k nej pridal aj videoklip – iróniou osudu zverejnený práve na YouTube!

 

O Mirovi sme už dlhšiu dobu nepočuli, prednedávnom síce spôsobil nejakú tú zákulisnú kontroverziu v šou Tvoja tvár znie povedome, teraz to však novým songom dotiahol do úplne iného levelu.

V skladbe kritizuje YouTuberov, to že ich v súčasnej dobe mladí ľudia považujú za svoje vzory, či spomína na svoje vlastné detstvo, ktoré prežil bez technologických vychytávok.

Miro Šmajda – youtuberi:

Takýto text by sme asi skôr očakávali od staršej generácie, ktorá s nostalgiou spomína na staré dobré časy, nie však od mladého človeka, ktorý predsalen určite viac chápe, že doba sa hýbe dopredu. A s tým ruka v ruke prichádza aj rozšírenie technológie do bežného života.

Myšlienku podporil aj videoklipom, kde spolu s kapelou spieva v strede poľa, zatiaľ čo kamera v prestrihoch sleduje deti hrajúce sa v prírode. Gýč možno v niektorých prípadoch zaberá, práve v tomto to však vôbec nevyšlo.

Hlavým dôvodom, prečo sa proti nemu spojili známe mená slovenského YouTubu je ale hlavne kritika obrátená proti nim. „Ako je možné, že svet dospel do tejto éry, že dnes miesto hrdinov sú na plagátoch youtuberi,“ spieva Miro.

Medzi ľuďmi, ktorým tento sentiment veľmi nesadol sa objavili aj Expl0ited, Moma, Selassie, Duklock či Naked Bananas, ktorí si z neho okrem komentárov pod videom robili peknú srandu aj na svojich Instastories.

Podobných komentárov nazbieral Miro pod svojim videom neúrekom, vyzerá to, že aj podľa názoru verejnosti skutočne trafil mimo. Možno, že sa drží pravidla, že aj negatívna reklama je predsalen reklama, aspoň na texte by však pre budúcnosť mohol trochu viac zapracovať. Čo poviete na Mirov najnovší „hit“ vy?

Zdroj/Foto: youtube.com, instagram.com, refresher.sk