Znova sa nám lepí smola na päty. Víťazstvo bolo takmer naše, prehrali sme o chlp! Nemci porazili našich hokejistov o jeden gól, opäť však náš neprospech rozhodli posledné sekundy! 

 

Po štyroch dueloch má náš tím na konte len tri body a pred sebou ešte tri zápasy – proti Francúzom, Britom a Dánom. Najbližší zápas sa bude konať v piatok, preveria nás Francúzi. Pevne dúfame, že góly budú len tak letieť a že tentokrát výhra skončí v našich vreckách! 🙂

Aké sú reakcie našich reprezentantov?

Craig Ramsay, tréner SR: ,,Každý zápas beriem ako kľúčový, je tu sedem zápasov a musíme odohrať všetky. Nemôžeme ich zahrať len päť, pretože sa nám to nepáči. Tvrdo sme pracovali v štyroch, no nedohrali sme ich tak, ako sme mali. Je náročné naučiť sa, ako byť šampión a občas to bolí. Zlé veci sa stávajú, nemôžete skloniť hlavu, skončiť, nech sa deje čokoľvek, musíte odohrať ďalší zápas. A to musíme spraviť v posledných troch zápasoch v skupine.” 

Michal Handzuš, asistent trénera SR: ,,Ťažko hodnotiť tento zápas, je to veľmi náročná prehra. Chalani vypľuli dušu, dali do toho všetko, ale šport je taký. Urobili dve malé chybičky a dopadlo to takto. Za chyby sa platí a na druhej strane sú tiež kvalitní hráči. Nemci mali dlhší tlak, ubránili sme sa v oslabení. Súper bol rozbehnutí a pokračoval v tlaku. Mali sme to pod kontrolou, dokonca aj pred druhým gólom sme mali puk pod kontrolou a mohli ho vyhodiť, ale nevyšlo to. Chalani majú obrovské srdce, po ťažkom konci s Kanadou dnes hrali výborne. Verím, že v tomto budú pokračovať aj v piatok. Nemôžeme kalkulovať a pripraviť sa na ďalšie zápasy.”

Adam Liška, útočník SR: ,,Je to veľká smola, už to nemáme vo vlastných rukách. Veľmi ťažko znášam odmalička, keď prehrávam. Keď sa stratí zápas takto ku koncu, mám z toho strašné nervy. Chceli sme jednoznačne vyhrať, vôbec sme nemysleli na to, že môžeme dostať dva góly. Je to hrozné… V reprezentácii je však stále česť hrať, či ide o prípravný zápas alebo majstrovstvá sveta. Do najbližšieho zápasu teda ideme tak, že zvíťazíme.”

Matúš Sukeľ, útočník SR: ,,Makáme 58 minút a potom si to s prepáčením “poserieme” dve minúty pred koncom. Ani sa mi to nechce hodnotiť, čo sa stalo. Mali sme šance, mali sme dať viac gólov. Je to obrovské sklamanie, je nám ľúto divákov, ale aj samých seba. Taký je, žiaľ, hokej. Tak ako sme boli na začiatku turnaja na koni, teraz sme sklamaní.”

Libor Hudáček, útočník SR: ,,Momentálne sa mi hlavou nešíria myšlienky. Druhý gól tam Nemci krásne trafili, tretí padol po akcii, na ktorú Nemci čakali celý zápas a vyšlo im to v závere, keď sme s tým už nemohli veľmi čo urobiť. Nehrá sa na šance či množstvo striel, ale keď nedáme viac gólov ako súper, tak nezvíťazíme.”

Marek Čiliak, brankár SR: ,,Ja už neviem, čo na to povedať. Zase sme hrali dobre a zase nemáme body. Musíme s tým niečo spraviť. Stále hráme dobre a dopadne to takto.”

Dávid Buc, útočník SR: ,,Myslím si, že v závere sme mali pred bránkou čistý puk, ktorý sme nevyhodili a dostali druhý gól. Tlačili sme sa do bránky a strieľali z každej pozície. Mrzí nás, že sme nedali viac gólov. Musíme bojovať až do konca, je potrebné získať všetky body a čakať.”

Zdroj: sport.aktuality.sk | Foto: Instagram/ hockeyslovakia