Justin Gallegos sa zapísal do histórie. Mladík, ktorý trpí druhom detskej mozgovej obrny práve podpísal zmluvu na tri roky so spoločnosťou Nike, a stal sa tak úplne prvým profesionálnym atlétom s týmto ochorením na svete!

 

Jeho príbeh je dojímavý a plný emócií, podobne ako samotný Justin, keď sa o tejto správe dozvedel po prvýkrát. John Douglass, ktorý pre Nike pracuje sa ukázal na cvičení v jeho škole v Oregone, kde Justin tvrdo trénoval beh.

Celý príbeh bol zverejnený kanálom Elevation 0m práve v Svetový deň detskej mozgovej obrny, kde zachytili úžasný príbeh tvrdej driny mladého chlapca, ktorá ho nakoniec dostala na vrchol.

Detská mozgová obrna je dlhodobé postihnutie pohyblivosti, ktoré je spôsobené poškodením vyvíjajúceho sa mozgu počas tehotenstva, či tesne po ňom. Spôsobuje tak stuhnutosť svalov, horšiu pohyblivosť a zlú koordináciu, a tým, že sa ju Justin snaží prekonať, sa stal obrovskou inšpiráciou pre tých, ktorý ochorením trpia, a vyslúžil si aj obrovský obdiv od celého sveta.

Justin na svoj Instagram napísal, že keď vyrastal s týmto ochorením, myšlienka na to, že by sa niekedy mohol stať profesionálnym bežcom bola pre neho ako dosiahnuť vrchol Mount Everestu. Kvôli svojmu cieľu ubehol stovky míľ a pracoval cez krv, pot a slzy aby sa mohol dostať tam, kde je dnes.

Kedysi som bol len dieťa s rovnátkami, ktoré ledva dokázalo položiť jednu nohu pred druhú,“ píše ďalej vo svojom príspevku. „Ďakujem všetkým za to, že pomohli ukázať svetu, že neexistuje taká vec ako postihnutie,“ dodal nakoniec. O jeho silnom príbehu sa už dozvedelo mnoho ľudí, ktorí ho v jeho sne podporujú, a aj my mu tiež želáme veľa šťastia!

Zdroj/Foto: youtube.com, instagram.com, usatoday.com