Celý svet ostal v šoku z najnovšej tragickej správy, do neba sa totiž pobrala celosvetovo známa tvár. O smrti významnej legendy informovali jeho zdrvené deti prostredníctvom médií, no okrem nich smúti aj široká verejnosť!

 

Deti zosnulého potvrdili úmrtie prostredníctvom kanálu “BBC”, kde podali takéto vyhlásenie:  “Sme veľmi zarmútení z toho, že náš milovaný otec dnes zomrel, bol to veľký vedec a mimoriadny muž, ktorého práca a dedičstvo budú žiť dlhé roky.” Celosvetovo známy britský vedec, fyzik a teoretik Stephen Hawking, ktorý bol ochrnutý kvôli neurodegeneratívnej chorobe navždy opustil svet dnes vo veku 76 rokov.

Tento muž bol považovaný za nástupcu Isaaka Newtona a Alberta Einsteina. Svojimi znalosťami o vzniku vesmíru, veľkom tresku a čiernym dieram, výrazne prispel k rozvoju ľudského poznania. Poznatky šíril aj medzi verejnosť, ktorá si to veľmi cenila.

Najviac cenné je jeho dielo “Stručná história času”, ktoré sa plne venovalo vede. Tiež bol označený za najvýraznejšieho teoretického fyzika súčastnosti. Napriek jeho genialite ho postihla závažná choroba, ktorá sa odzrkadlila aj na jeho zovňajšku. Lekári mu diagnostikovali amyotrofické laterální sklerózy po celom tele a dávali mu len dva roky života. Stephen bol veľký bojovník a dožil sa krásneho veku.

Život slávneho vedca bol zachytený aj na filmovom plátne, presnejšie vo filme Jamesa Marsa z roku 2014 “The Theory of Everything”, ktorý bol nominovaný na päť Oscarov. Hawking tiež vystupoval v zábavnom seriály “The Simpsons” a “Star Trek: The Next Generation”. Je ho veľká škoda.

Zdroj/Foto: Instagram, pixabay.com